Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - wtorek

Dziś jest 16 January 2018 - do końca roku pozostało 349 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

"Invest in Częstochowa" na sportowo

Częstochowski kierowca wyścigowy Bartek Mirecki promuje częstochowskie tereny inwestycyjne, ścigając się swoim bolidem z logotypem "Invest in Częstochowa" na najlepszych torach Europy.

Wyścigowy bolid to kolejny oryginalny pomysł na promowanie częstochowskich terenów inwestycyjnych, zwłaszcza objętych statusem specjalnych stref ekonomicznych. Wcześniej marka promowana była m.in. podczas dwóch edycji festiwalu "Iron Oxide", kiedy artyści związani ze sztuką street-art tworzyli niecodzienne konstrukcje artystyczne pomiędzy filarami estakady energetycznej przy ulicy Bojemskiego. Ponadto logotyp "Invest in Częstochowa" pojawił się również na łaziku marsjańskim, skonstruowanym przez studentów Politechniki Częstochowskiej. 
- Te wszystkie mniejsze czy większe działania mają wspierać promocję i rozwój naszych stref i terenów inwestycyjnych. Przykładem tego rozwoju są kolejne powstające w Częstochowie nowe hale i zakłady, czy choćby niedawno oddana do użytku droga przez strefę, która znacznie ułatwiła dojazd, a tym samym poprawiła jakość pracy załogi i funkcjonowanie działającej tu już firmy – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podczas prezentacji bolidu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Urodzony w 1996 r. Bartek Mirecki to częstochowski kierowca wyścigowy - dwukrotny Mistrz Polski Kia Lotos Race (2012 i 2013): najmłodszy zdobywca tego prestiżowego tytułu w kraju. Sukces za kierownicą auta osiągnął w wieku 16 lat. Jedyny Polak, który uczestniczył w testach Ferrari Driver Academy oraz FIA Young Driver Excellence Academy.
Karierę w motorsporcie rozpoczął od kartingu w 2006 r. W ciągu sześciu lat startów wywalczył m.in. 1. miejsce Pucharu MEN (2007), 1. miejsce Pucharu Polski Easykart 100 (2008), wicemistrzostwo Polski ROK Junior (2009), Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz wicemistrzostwo Polski KF3 Junior (2010). Od sezonu 2015 Bartek startuje w serii Formula Renault 2.0. Obecnie jest liderem Mistrzostw Europy w pucharze ESET V4 CUP, liderem Mistrzostw Europy FIA CEZ oraz wiceliderem w serii Formula Renault NEC.
Prowadzony przez Bartka i jego ojca Pawła zespół wyścigowy BM Racing z siedzibą w Częstochowie rywalizuje obecnie w 3 prestiżowych seriach wyścigowych: Formula Renault, Clio Cup Central Europe oraz Kia Lotos Race. Zespół specjalizuje się w profesjonalnym przygotowaniu i obsłudze pojazdów wyczynowych do sportów motorowych. Oferuje także kompleksowe zaplecze szkoleniowe dla kierowców wyścigowych (techniki z zakresu jazdy sportowej) i kierowców zawodowych (techniki z zakresu bezpiecznej jazdy), a także szkolenia na najnowocześniejszym w Polsce profesjonalnym symulatorze jazdy. BM Racing ma na swoim koncie 5 tytułów Mistrza Polski w kartingu oraz 4 tytułu Mistrza Polski w Kia Lotos Race.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

Stanisław

 

Druga córka Czytelniczki Katarzyny

           

 

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Ruch wahadłowy na DW 793
Od 16 stycznia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na DW 793 na odcinku OD Hellenówki do ul. Dworskiej w Myszkowie. Utrudnienie jest związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 793 Żarki – Myszków.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
1 stycznia (poniedziałek) – Nowy Rok – rozkłady niedzielne
6 stycznia (sobota) – Trzech Króli – rozkłady niedzielne
2 kwiecień (poniedziałek) – Wielkanoc – rozkłady niedzielne
30 kwietnia (poniedziałek) – poniedziałek przed Świętem Pracy – rozkłady sobotnie
1 maja (wtorek) – Święto Pracy – rozkłady niedzielne
2 maja (środa) – Święto Flagi Państwowej – rozkłady sobotnie
3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji 3 Maja – rozkłady niedzielne
4 maja (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Konstytucji 3 Maja a weekendem – rozkłady sobotnie
31 maja (czwartek) – Boże Ciało – rozkłady niedzielne
1 czerwca (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Bożego Ciała a weekendem - rozkłady sobotnie
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Kwiecień: z 1 na 2; z 29 na 30; z 30 na 1 maja
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Marian Kurski


Nie żyje Marian Kurski, lekarz medycyny. Zmarł 9 stycznia 2018 r. Miał 69 lat. 

 

 

Zmarł Artur Sukiennik


Nie żyje Artur Sukiennik, biznesmen związany m.in. z branżą paliwową, b. sponsor "Włókniarza". Zmarł 9 stycznia 2018. Miał 43 lata.

 

Zmarł Seweryn Lewandowski


Nie żyje doc. dr inż. Seweryn Lewandowski, konstruktor, pisarz, wykładowca Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Bagdadzkiego w Iraku i PSG College of Technology (Uniwersytetu w Madrasie w Indiach), ekspert UNIDO i UNESCO, sybirak i kombatant, Członek Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP. Zmarł zm. 27 grudnia 2017, miał 97 lat.

 

Zmarł Sławomir Barański

Nie żyje Sławomir Barański  - sędzia zasłużony PZPN, w częstochowskiej organizacji sędziowskiej od 1985 roku. W ciągu 32 lat aktywnie działał w organizacji, będąc wiele razy w Zarządach Kolegium Sędziów. Zmarł 22 grudnia. Miał 60 lat. 

 

Zmarł Henryk Barylski


Nie żyje Henryk Barylski, żużlowiec ze złotej drużyny Włókniarza - był złotym (1974) oraz srebrnym (1975) medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski. Przez pewien czas był także związany z Motorem Lublin. Miał 73 lata.