Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - poniedziałek

Dziś jest 25 June 2018 - do końca roku pozostało 189 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Bądź fit także jesienią

Bądź fit także jesienią

Fit właściwie warto być o każdej porze roku. Jednak jesień jest okazją szczególną. Po lecie czujemy się lepiej, nawet najbardziej niesprzyjająca aura sprawiła jednak, że mamy lepszą kondycję po urlopie, wczasach itp. Łatwiej będzie nam to utrzymać, jeśli co nieco się postaramy.

Znacznie łatwiej na pewno będzie nam zadbać o formę niż zimą, kiedy robimy noworoczne postanowienia (wiadomo, jak szybko się wtedy poddajemy), czy wiosną, gdy obiecujemy sobie, że z poprawą kondycji pójdzie nam równie łątwo jak z wiosennymi porządkami.
Oczywiście praca nad sobą wymaga odpowiedniego przewodnika, kogoś, kto doradzi, zmobilizuje, wesprze w działaniach. Dla częstochowianek przewodniczką po tej trudnej sztuce może być Ewa Chodakowska - trenerka fitness i trenerka personalna.
Wyznaje holistyczną filozofię opartą na założeniu, że aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy jakości życia w każdym jego aspekcie. Jest przeciwniczką drakońskich diet i obsesyjnego kontrolowania wagi. Polki pokochały ją za niebywałą skuteczność programów treningowych, charyzmę, pozytywny stosunek do życia, empatię oraz skromność. Na swoim koncie ma spektakularne metamorfozy gwiazd oraz setek tysięcy Polek - pisze Wikipedia.
Okazja do spotkania z Ewą Chodakowską nadarza się szczególna. Najbardziej rozpoznawalna i lubiana trenerka fitness w Polsce poprowadzi bowiem trening podczas imprezy "Work Life Balance Day", zaplanowanej w Hali Sportowej Częstochowa (ul. Żużlowa) na sobotę 30 września.
Ewa Chodakowska została twarzą tej imprezy. Podczas treningu udowodni, że osoby pracujące mogą również zadbać o wygląd i stan umysłu.
Przy okazji będzie się można dowiedzieć, 
czy trend bycia fit jest chwilowy i czy zdrowe odżywianie jest tylko modą, czy świadomym wyborem.
Wydarzenie podzielono na 2 części: trening z Ewą Chodakowską, w którym weźmie udział 400 uczestników oraz targi w strefie wystawienniczej bezpośrednio przy hali sportowej promujące zdrowy i aktywny styl życia. Wstęp na targi jest dla zwiedzających bezpłatny. Czekać tu będą oferty SPA, salonów związanych z zabiegami upiększającymi, dobrych lokali ze zdrowym jedzeniem, trenerów personalnych, firm kosmetycznych...
Idea Work Life Balance - to odnalezienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Wydarzenie ma pomóc w znalezieniu szczęścia i relaksu po czasie spędzonym w pracy.
​Która z pań nie jest szczęśliwa, kiedy znajdzie chwilę na „ucieczkę” z domu i wyjście na siłownię, rower czy spacer? Można tak dać z siebie wszystko i wrócić szczęśliwszą o minus min. 500 kcal. Niezły wycisk potrafi dać radość. Dlaczego? Gdyż zapominamy o wszystkim i skupiamy się na sobie, na swoich potrzebach. 
- Przyjdźcie i bądźcie szczęśliwe, wyciskając z siebie siódme poty, relaksując się w ofercie SPA naszych wystawców, podjadając zdrowe sałatki czy popijając dobrą kawę - zachęcają organizatorzy.
Harmonogram wydarzenia:
9.00-11.30 - Rejestracja uczestników
11.30-11.40 - Otwarcie imprezy
11.40-12.25 - Zumba
12.30-13.20 - Trening z Ewą Chodakowską
13.20-13.50 - Przerwa
13.50-14.35 - Power Speech Ewy Chodakowskiej
14.40-15.25 - Trening fitness
15.30-16.30 - Zdjęcia z Ewą Chodakowską

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

 

Nowy odcinek DW 908
Do ruchu został dopuszczony nowy odcinek DW 908 – przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej. Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać.

 

Całkowite zamknięcie ul. Żareckiej w Janowie

Zgodnie z informacją firmy DROG-BUD - wykonawcy robót na drodze wojewódzkiej na odcinku Janów-Żarki - od środy 4 kwietnia 2018 r.  całkowicie nieprzejezdna będzie ulica Żarecka w Janowie (od rynku w Janowie do początku muru w Złotym Potoku)

 

.Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Marek Wojtasik

Nie żyje Marek Wojtasik, prezes zarządu (w l. 1992-2013) i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (w l. 2014-2018) „Społem” PSS „Jedność”, odznaczony za zasługi dla miasta Częstochowy, zm. 18 czerwca 2018, miał 69 lat. 

 

Zmarła Wanda Malko

Nie żyje Wanda Malko, dr nauk humanistycznych, znawczyni częstochowskiego życia muzycznego, długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego, wykładowca WSP i AJD w Częstochowie, przez pewien czas z-ca dyrektora Filharmonii Częstochowskiej i kierownik Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego, prelegentka licznych imprez muzycznych, uhonorowana m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Zmarła w nocy z 18 na 19 czerwca, miała 72 lata.

 

Zmarł Dariusz Fiuty

Nie żyje Dariusz Fiuty, dziennikarz związany m.in. z "Życiem Częstochowy", Dziennikiem Częstochowskim "24 Godziny", Radiem Fon, "Gazetą Częstochowską". Zmarł 13 czerwca 2018, miał 57 lat.

 

Zmarł Jacek Sipa


Nie żyje Jacek Sipa, długoletni dyrektor Przemysłowej Spółki Wodnej "Warta" w Częstochowie. Zmarł 7 czerwca 2018. Miał 83 lata.

 

Zmarła Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska

Nie żyje Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska, sybiraczka, zm. 10 czerwca 2018, miał  91 lat.

 

Zmarła Elżbieta Gonet


Nie żyje lek. med. Elżbieta Gonet, długoletni ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Górniczego w Blachowni. Zmarła 16 maja 2018, miała 81 lat.

 

Zmarł Andrzej Kwapisz


Nie żyje Andrzej Kwapisz. starosta częstochowski w l. 2006 – 2017, radny powiatu częstochowskiego w l. 1998 – 2002 oraz 2006 – 2018, członek Zarządu Powiatu  Częstochowskiego w l. 1998 – 2004, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie w l. 1995 – 2000, długoletni działacz struktur wojewódzkich i powiatowych PSL. Zmarł w nocy z 1 na 2 maja 2018, miał 73 lata.