Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - piątek

Dziś jest 23 March 2018 - do końca roku pozostało 283 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Bądź fit także jesienią

Bądź fit także jesienią

Fit właściwie warto być o każdej porze roku. Jednak jesień jest okazją szczególną. Po lecie czujemy się lepiej, nawet najbardziej niesprzyjająca aura sprawiła jednak, że mamy lepszą kondycję po urlopie, wczasach itp. Łatwiej będzie nam to utrzymać, jeśli co nieco się postaramy.

Znacznie łatwiej na pewno będzie nam zadbać o formę niż zimą, kiedy robimy noworoczne postanowienia (wiadomo, jak szybko się wtedy poddajemy), czy wiosną, gdy obiecujemy sobie, że z poprawą kondycji pójdzie nam równie łątwo jak z wiosennymi porządkami.
Oczywiście praca nad sobą wymaga odpowiedniego przewodnika, kogoś, kto doradzi, zmobilizuje, wesprze w działaniach. Dla częstochowianek przewodniczką po tej trudnej sztuce może być Ewa Chodakowska - trenerka fitness i trenerka personalna.
Wyznaje holistyczną filozofię opartą na założeniu, że aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy jakości życia w każdym jego aspekcie. Jest przeciwniczką drakońskich diet i obsesyjnego kontrolowania wagi. Polki pokochały ją za niebywałą skuteczność programów treningowych, charyzmę, pozytywny stosunek do życia, empatię oraz skromność. Na swoim koncie ma spektakularne metamorfozy gwiazd oraz setek tysięcy Polek - pisze Wikipedia.
Okazja do spotkania z Ewą Chodakowską nadarza się szczególna. Najbardziej rozpoznawalna i lubiana trenerka fitness w Polsce poprowadzi bowiem trening podczas imprezy "Work Life Balance Day", zaplanowanej w Hali Sportowej Częstochowa (ul. Żużlowa) na sobotę 30 września.
Ewa Chodakowska została twarzą tej imprezy. Podczas treningu udowodni, że osoby pracujące mogą również zadbać o wygląd i stan umysłu.
Przy okazji będzie się można dowiedzieć, 
czy trend bycia fit jest chwilowy i czy zdrowe odżywianie jest tylko modą, czy świadomym wyborem.
Wydarzenie podzielono na 2 części: trening z Ewą Chodakowską, w którym weźmie udział 400 uczestników oraz targi w strefie wystawienniczej bezpośrednio przy hali sportowej promujące zdrowy i aktywny styl życia. Wstęp na targi jest dla zwiedzających bezpłatny. Czekać tu będą oferty SPA, salonów związanych z zabiegami upiększającymi, dobrych lokali ze zdrowym jedzeniem, trenerów personalnych, firm kosmetycznych...
Idea Work Life Balance - to odnalezienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Wydarzenie ma pomóc w znalezieniu szczęścia i relaksu po czasie spędzonym w pracy.
​Która z pań nie jest szczęśliwa, kiedy znajdzie chwilę na „ucieczkę” z domu i wyjście na siłownię, rower czy spacer? Można tak dać z siebie wszystko i wrócić szczęśliwszą o minus min. 500 kcal. Niezły wycisk potrafi dać radość. Dlaczego? Gdyż zapominamy o wszystkim i skupiamy się na sobie, na swoich potrzebach. 
- Przyjdźcie i bądźcie szczęśliwe, wyciskając z siebie siódme poty, relaksując się w ofercie SPA naszych wystawców, podjadając zdrowe sałatki czy popijając dobrą kawę - zachęcają organizatorzy.
Harmonogram wydarzenia:
9.00-11.30 - Rejestracja uczestników
11.30-11.40 - Otwarcie imprezy
11.40-12.25 - Zumba
12.30-13.20 - Trening z Ewą Chodakowską
13.20-13.50 - Przerwa
13.50-14.35 - Power Speech Ewy Chodakowskiej
14.40-15.25 - Trening fitness
15.30-16.30 - Zdjęcia z Ewą Chodakowską

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Stanisław

 

Druga córka Czytelniczki Katarzyny

           

 

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Zmiany w organizacji ruchu
Weekendowe „Święto Palmy Wielkanocnej” spowoduje konieczność wprowadzenia niewielkich – i w części krótkotrwałych – zmian w organizacji ruchu. I tak w środę 21 marca w godz. 7.30-15.00 oraz w niedzielę 25 marca w godz. 19.00-24.00 odcinek południowej jezdni III Alei od ul. POW do ul. Nowowiejskiego będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Nie będzie działał zlokalizowany tam postój taksówek.
Na odcinku od Miejskiej Galerii Sztuki do pl. Biegańskiego pasaż środkowy będzie dostępny wyłącznie dla pieszych – będzie tam obowiązywał zakaz ruchu rowerów.

 

Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Zmiany na liniach nr 23 i 25

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że od 1 marca 2018 r. zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdu na liniach nr 23 i 25.

 

Zmiana na liniach
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdu liniach nr 11 i 24. Zmiana - od 1 lutego 2018 r.

 

Ruch wahadłowy na DW 793
Od 16 stycznia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na DW 793 na odcinku OD Hellenówki do ul. Dworskiej w Myszkowie. Utrudnienie jest związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 793 Żarki – Myszków.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
2 kwiecień (poniedziałek) – Wielkanoc – rozkłady niedzielne
30 kwietnia (poniedziałek) – poniedziałek przed Świętem Pracy – rozkłady sobotnie
1 maja (wtorek) – Święto Pracy – rozkłady niedzielne
2 maja (środa) – Święto Flagi Państwowej – rozkłady sobotnie
3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji 3 Maja – rozkłady niedzielne
4 maja (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Konstytucji 3 Maja a weekendem – rozkłady sobotnie
31 maja (czwartek) – Boże Ciało – rozkłady niedzielne
1 czerwca (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Bożego Ciała a weekendem - rozkłady sobotnie
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Kwiecień: z 1 na 2; z 29 na 30; z 30 na 1 maja
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Zdzisław Jałowiecki

Nie żyje Zdzisław Jałowiecki, związany z drużyną Włókniarza jako zawodnik w latach 50. i początkach 60. (zdobył z nią Drużynowe Mistrzostwo Polski w 1959 r.), następnie trener i działacz klubu. Zmarł 17 marca 2018 r., miał 84 lata

 

Zmarł Ryszard Jarosław Gondek


Nie żyje Ryszard Jarosław Gondek, były nauczyciel wychowania fizycznego w LO im. H. Sienkiewicza i trener lekkoatletyki, wychowawca najlepszych zawodniczek w Polsce w biegach średnich: Małgorzaty Rydz, Moniki Suchodolskiej, Anny Struskiej. Zmarł 7 marca 2018, miał 65 lat.

 

Zmarła Grażyna Czyż

Nie żyje Grażyna Czyż, długoletni nauczyciel szkół częstochowskich i dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 16. Zmarła. 4 marca 2018, miała 72 lata,

 

Zmarła Jadwiga Gawrychowska

Nie żyje mgr Jadwiga Gawrychowska z d. Tanek, była więźniarka obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Ravensbrück. Zmarła 3 marca 2018, miała  91  lat

 

Zmarł Jan Wojciechowski

Nie żyje Jan Wojciechowski, lekarz medycyny.Zmarł 3 marca 2018, miał 74 lata.