Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - piątek

Dziś jest 22 June 2018 - do końca roku pozostało 193 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Nieszczęścia chodzą parami

Nieszczęścia chodzą parami

Nie tak dawno na obiekcie Uczniowskiego Środowiskowego Klubu Sportowego „SPEEDWAY” w Częstochowie dokonano włamania i skradziono motory do treningów dla dzieci w wieku 5 do 8 lat. Motocykli nie odnaleziono, a sprawę umorzono.

„Ksawery” również nie oszczędził klubu. Nocna wichura pozostawiła spustoszenie na naszym obiekcie. Dopiero co kupiony garaż blaszany (do zabezpieczenia ciągnika kupionego ze składkowych środków) został wyrwany z posadowieniem i zawisł na trzymetrowym płocie stalowym ogrodzeniowym, które również zostało zniszczone. Tor został zalany, a studzienki kanalizacyjne przepełnione.
Zbliża się zima, szereg problemów się spiętrza: jak zabezpieczyć ciągnik przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą, jak zabezpieczyć  skutecznie obiekt przed nieproszonymi gośćmi i kradzieżami?
Obiekt jest własnością Klubu – powstał z inicjatywy członków stowarzyszenia, czyli rodziców, zawodników i działaczy. Nie prowadzi działalności gospodarczej, nie biletuje wstępu. Wstęp na zawody był, jest i pozostanie nieodpłatny dla kibiców. Ale bez wsparcia firm, organizacji lub instytucji klub nie jest w stanie dokonać gruntownych napraw czy remontów obiektu, nie wspominając o rozliczeniach za podstawową obsługę medyczną, techniczną czy media.
W związku z sytuacją klub apeluje i prosi o wsparcie finansowe lub rzeczowe. Konto wyodrębnione na ten cel pn. „konto remontowo-inwestycyjne” to:
ING Bank Śląski o/Częstochowa nr 11 1050 1142 1000 0022 6738 6940
- Każda złotówka się liczy i nie zostanie Państwa wsparcie bez odzewu z naszej strony - obiecują działacze Klubu. - Mamy w podziękowaniu „cegiełki wsparcia” mogą być one imienne.
Klub dziękuje za bezinteresowną pomoc Andrzejowi Puczyńskiemu, byłemu żużlowcowi CKM „Włókniarz”, dzisiaj pracującym z naszymi adeptami na rzecz UŚKS SPEEDWAY, państwu Kamili i Kamilowi Sztymalom z Mstowa oraz Janowi Kasztelanowi - przedsiębiorcy z ul. Złotej w Częstochowie, za bezinteresowną pomoc przy usuwaniu skutków „Ksawerego” i uporządkowaniu zniszczeń na obiekcie.

Na zdjęciach: Zniszczenia, których dokonała aura

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

 

Nowy odcinek DW 908
Do ruchu został dopuszczony nowy odcinek DW 908 – przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej. Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać.

 

Całkowite zamknięcie ul. Żareckiej w Janowie

Zgodnie z informacją firmy DROG-BUD - wykonawcy robót na drodze wojewódzkiej na odcinku Janów-Żarki - od środy 4 kwietnia 2018 r.  całkowicie nieprzejezdna będzie ulica Żarecka w Janowie (od rynku w Janowie do początku muru w Złotym Potoku)

 

.Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Marek Wojtasik

Nie żyje Marek Wojtasik, prezes zarządu (w l. 1992-2013) i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (w l. 2014-2018) „Społem” PSS „Jedność”, odznaczony za zasługi dla miasta Częstochowy, zm. 18 czerwca 2018, miał 69 lat. 

 

Zmarła Wanda Malko

Nie żyje Wanda Malko, dr nauk humanistycznych, znawczyni częstochowskiego życia muzycznego, długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego, wykładowca WSP i AJD w Częstochowie, przez pewien czas z-ca dyrektora Filharmonii Częstochowskiej i kierownik Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego, prelegentka licznych imprez muzycznych, uhonorowana m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Zmarła w nocy z 18 na 19 czerwca, miała 72 lata.

 

Zmarł Dariusz Fiuty

Nie żyje Dariusz Fiuty, dziennikarz związany m.in. z "Życiem Częstochowy", Dziennikiem Częstochowskim "24 Godziny", Radiem Fon, "Gazetą Częstochowską". Zmarł 13 czerwca 2018, miał 57 lat.

 

Zmarł Jacek Sipa


Nie żyje Jacek Sipa, długoletni dyrektor Przemysłowej Spółki Wodnej "Warta" w Częstochowie. Zmarł 7 czerwca 2018. Miał 83 lata.

 

Zmarła Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska

Nie żyje Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska, sybiraczka, zm. 10 czerwca 2018, miał  91 lat.

 

Zmarła Elżbieta Gonet


Nie żyje lek. med. Elżbieta Gonet, długoletni ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Górniczego w Blachowni. Zmarła 16 maja 2018, miała 81 lat.

 

Zmarł Andrzej Kwapisz


Nie żyje Andrzej Kwapisz. starosta częstochowski w l. 2006 – 2017, radny powiatu częstochowskiego w l. 1998 – 2002 oraz 2006 – 2018, członek Zarządu Powiatu  Częstochowskiego w l. 1998 – 2004, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie w l. 1995 – 2000, długoletni działacz struktur wojewódzkich i powiatowych PSL. Zmarł w nocy z 1 na 2 maja 2018, miał 73 lata.