Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - czwartek

Dziś jest 24 May 2018 - do końca roku pozostało 221 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Przegląd młodych wokalistów

Przegląd młodych wokalistów

Przez dwa dni (28 - 29 listopada) w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej odbywał się XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie - informuje Grażyna Folaron, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z powiatu częstochowskiego, uczęszczające do przedszkoli, szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pozostałych szkół młodzieżowych oraz gminnych ośrodków kultury.
Przegląd obejmował cztery kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I - III, szkoły podstawowe kl. IV-VII, klasy gimnazjalne i pozostałe szkoły młodzieżowe.
Do oceny dorobku artystycznego wykonawców powołano Komisję Konkursową w składzie: dr hab. Małgorzata Kaniowska (przewodnicząca) - adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Łukasz Stanisz - muzyk Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, Karol Ostalski - muzyk, animator Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.
Po wysłuchaniu 91 młodych wokalistów z 14 gmin powiatu częstochowskiego (Blachownia, Dąbrowa Zielona, Janów, Kłomnice, Koniecpol, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny) komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
* w kategorii Przedszkola
- wyróżnienia: Krzysztof Oziembłowski - Przedszkole w Poczesnej, Wiktoria Urbaniec - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnikach, Anna Ziętal - Przedszkole w Rzerzęczycach, Julia Żurek - Szkoła Podstawowa w Nieradzie, duet Klaudia Olejniczak i Julia Szcześniewska - Niepubliczne Przedszkole „Kotek Leon” w Woli Hankowskiej, duet Aleksandra Kołodziejczyk i Michalina Cichoń - Publiczne Przedszkole w Konopiskach.
- szczególne wyróżnienia: Karolina Berdys - Gminne Przedszkole w Olsztynie, Julia Dymek - Przedszkole Publiczne we Wrzosowej, Amelia Nićka - Przedszkole w Rzerzęczycach, Patrycja Herman - GCKiR w Konopiskach, Milena Bąk Szkołą Podstawowa w Kłomnicach, Paulina Kamizela - Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Nakle;
* w kategorii "Szkoły Podstawowe kl. I - III
- I miejsce - Nikola Oberska - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Soborzycach, Wiktoria Harabas - Szkoła Podstawowa w Jamkach-Korzonku,
- II miejsce - Emilia Walasik z GOK w Kłomnicach, Karolina Kwasek z GOK w Rędzinach, Helena Borkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni,
- III miejsce - Amelia Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Daniel Rachwalik ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach, Anna Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej,
- wyróżnienia: Aleksandra Gutka z GOK w Dąbrowie Zielonej, Maja Respondek ze Szkoły Podstawowej w Starym Kocinie, Emilia Świąć z GOKiS w Mykanowie, duet Zofia Gawron i Wiktoria Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Turowie.
* w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV - VII
- I miejsce - Jakub Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej, Klaudia Ujma ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowej, Mia Kiczor ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu,
- II miejsce - Marcelina Caban ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie, Oliwia Świąć z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie,
- III miejsce - Nadia Gołda z GOKiS w Mykanowie, Karolina Rachwalik z GOK w Kłomnicach.
- wyróżnienia: Laura Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Bartosz Bąk ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach, Anna Małek ze Szkoły Podstawowej w Starym Kocinie, Anita Stępień z GOK w Mstowie, duet: Natalia Miedzińska i Nikola Benduch ze Szkoły Podstawowej w Jamkach-Korzonku.
* w kategorii Klasy Gimnazjalne i Pozostałe Szkoły Młodzieżowe
- I miejsce - duet: Julian Nowicki i Jakub Kołek ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej, duet Wiktoria Konieczna i Weronika Konieczna ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Częstochowie,
- II miejsce - Joanna Migalska z GOK w Przyrowie, Weronika Glinka z GOK w Lelowie
- III miejsce - Maria Utratna z GOK w Kłomnicach, Nikola Rubik ze Szkoły Podstawowej w Mstowie, Emilia Kugiel z GOK w Kłomnicach.
- wyróżnienia: Marika Jabłońska z GOK w Dąbrowie Zielonej, Dawid Bartosik z ZSP w Rudnikach, Klaudia Hasikowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Nowy odcinek DW 908
Do ruchu został dopuszczony nowy odcinek DW 908 – przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej. Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać.

 

Całkowite zamknięcie ul. Żareckiej w Janowie

Zgodnie z informacją firmy DROG-BUD - wykonawcy robót na drodze wojewódzkiej na odcinku Janów-Żarki - od środy 4 kwietnia 2018 r.  całkowicie nieprzejezdna będzie ulica Żarecka w Janowie (od rynku w Janowie do początku muru w Złotym Potoku)

 

.Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
31 maja (czwartek) – Boże Ciało – rozkłady niedzielne
1 czerwca (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Bożego Ciała a weekendem - rozkłady sobotnie
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarła Elżbieta Gonet


Nie żyje lek. med. Elżbieta Gonet, długoletni ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Górniczego w Blachowni. Zmarła 16 maja 2018, miała 81 lat.

 

Zmarł Andrzej Kwapisz


Nie żyje Andrzej Kwapisz. starosta częstochowski w l. 2006 – 2017, radny powiatu częstochowskiego w l. 1998 – 2002 oraz 2006 – 2018, członek Zarządu Powiatu  Częstochowskiego w l. 1998 – 2004, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie w l. 1995 – 2000, długoletni działacz struktur wojewódzkich i powiatowych PSL. Zmarł w nocy z 1 na 2 maja 2018, miał 73 lata.

 

Zmarła Maria Kazimiera Rosiek

Nie żyje Maria Kazimiera Rosiek, pedagog. Zmarła 13 kwietnia 2018. Miała 89 lat

 

Zmarł o. Bronisław Zapłotny

Nie żyje o. Bronisław Zapłotny, paulin. Zmarł 16 kwietnia 2018. Miał 86 lat.

 

Zmarł br. Zbigniew Kursa


Nie żyje br. Zbigniew Kursa, paulin. Zmarł na Jasnej Górze 7 kwietnia 2018. Miał 72 lata. 

 

Zmarła Urszula Sejfryd Betnarska 

Nie żyje Urszula Sejfryd Betnarska, lekarz medycyny. Zmarła 1 kwietnia 2018. Miała 79 lat.

 

Zmarł Stanisław Rak


Nie żyje Stanisław Rak, b. prezes i dyrektor Częstochowskiego Przedsiebiorstwa Komunalnego. Zmarł 31 marca 2018, miał 64 lata.

 

Zmarła Anna Zajic


Nie żyje Anna Zajic, pedagog, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogicznego i Psychologicznego "Macierz". Zmarła 24 marca 2018, miała 58 lat.

 

Zmarła Alicja Najzarek

Nie żyje Alicja Najzarek, lekarz medycyny. Zmarła 23 marca 2018, miała 85 lat. 
 

 

Zmarł Zdzisław Jałowiecki

Nie żyje Zdzisław Jałowiecki, związany z drużyną Włókniarza jako zawodnik w latach 50. i początkach 60. (zdobył z nią Drużynowe Mistrzostwo Polski w 1959 r.), następnie trener i działacz klubu. Zmarł 17 marca 2018 r., miał 84 lata

 

Zmarł Ryszard Jarosław Gondek


Nie żyje Ryszard Jarosław Gondek, były nauczyciel wychowania fizycznego w LO im. H. Sienkiewicza i trener lekkoatletyki, wychowawca najlepszych zawodniczek w Polsce w biegach średnich: Małgorzaty Rydz, Moniki Suchodolskiej, Anny Struskiej. Zmarł 7 marca 2018, miał 65 lat.

 

Zmarła Grażyna Czyż

Nie żyje Grażyna Czyż, długoletni nauczyciel szkół częstochowskich i dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 16. Zmarła. 4 marca 2018, miała 72 lata,

 

Zmarła Jadwiga Gawrychowska

Nie żyje mgr Jadwiga Gawrychowska z d. Tanek, była więźniarka obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Ravensbrück. Zmarła 3 marca 2018, miała  91  lat

 

Zmarł Jan Wojciechowski

Nie żyje Jan Wojciechowski, lekarz medycyny.Zmarł 3 marca 2018, miał 74 lata.