Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - środa

Dziś jest 21 February 2018 - do końca roku pozostało 313 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Przegląd młodych wokalistów

Przegląd młodych wokalistów

Przez dwa dni (28 - 29 listopada) w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej odbywał się XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie - informuje Grażyna Folaron, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z powiatu częstochowskiego, uczęszczające do przedszkoli, szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pozostałych szkół młodzieżowych oraz gminnych ośrodków kultury.
Przegląd obejmował cztery kategorie: przedszkola, szkoły podstawowe kl. I - III, szkoły podstawowe kl. IV-VII, klasy gimnazjalne i pozostałe szkoły młodzieżowe.
Do oceny dorobku artystycznego wykonawców powołano Komisję Konkursową w składzie: dr hab. Małgorzata Kaniowska (przewodnicząca) - adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Łukasz Stanisz - muzyk Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, Karol Ostalski - muzyk, animator Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.
Po wysłuchaniu 91 młodych wokalistów z 14 gmin powiatu częstochowskiego (Blachownia, Dąbrowa Zielona, Janów, Kłomnice, Koniecpol, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny) komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
* w kategorii Przedszkola
- wyróżnienia: Krzysztof Oziembłowski - Przedszkole w Poczesnej, Wiktoria Urbaniec - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnikach, Anna Ziętal - Przedszkole w Rzerzęczycach, Julia Żurek - Szkoła Podstawowa w Nieradzie, duet Klaudia Olejniczak i Julia Szcześniewska - Niepubliczne Przedszkole „Kotek Leon” w Woli Hankowskiej, duet Aleksandra Kołodziejczyk i Michalina Cichoń - Publiczne Przedszkole w Konopiskach.
- szczególne wyróżnienia: Karolina Berdys - Gminne Przedszkole w Olsztynie, Julia Dymek - Przedszkole Publiczne we Wrzosowej, Amelia Nićka - Przedszkole w Rzerzęczycach, Patrycja Herman - GCKiR w Konopiskach, Milena Bąk Szkołą Podstawowa w Kłomnicach, Paulina Kamizela - Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Nakle;
* w kategorii "Szkoły Podstawowe kl. I - III
- I miejsce - Nikola Oberska - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Soborzycach, Wiktoria Harabas - Szkoła Podstawowa w Jamkach-Korzonku,
- II miejsce - Emilia Walasik z GOK w Kłomnicach, Karolina Kwasek z GOK w Rędzinach, Helena Borkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni,
- III miejsce - Amelia Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Daniel Rachwalik ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach, Anna Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej,
- wyróżnienia: Aleksandra Gutka z GOK w Dąbrowie Zielonej, Maja Respondek ze Szkoły Podstawowej w Starym Kocinie, Emilia Świąć z GOKiS w Mykanowie, duet Zofia Gawron i Wiktoria Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Turowie.
* w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV - VII
- I miejsce - Jakub Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej, Klaudia Ujma ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowej, Mia Kiczor ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu,
- II miejsce - Marcelina Caban ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie, Oliwia Świąć z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie,
- III miejsce - Nadia Gołda z GOKiS w Mykanowie, Karolina Rachwalik z GOK w Kłomnicach.
- wyróżnienia: Laura Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Bartosz Bąk ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach, Anna Małek ze Szkoły Podstawowej w Starym Kocinie, Anita Stępień z GOK w Mstowie, duet: Natalia Miedzińska i Nikola Benduch ze Szkoły Podstawowej w Jamkach-Korzonku.
* w kategorii Klasy Gimnazjalne i Pozostałe Szkoły Młodzieżowe
- I miejsce - duet: Julian Nowicki i Jakub Kołek ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej, duet Wiktoria Konieczna i Weronika Konieczna ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Częstochowie,
- II miejsce - Joanna Migalska z GOK w Przyrowie, Weronika Glinka z GOK w Lelowie
- III miejsce - Maria Utratna z GOK w Kłomnicach, Nikola Rubik ze Szkoły Podstawowej w Mstowie, Emilia Kugiel z GOK w Kłomnicach.
- wyróżnienia: Marika Jabłońska z GOK w Dąbrowie Zielonej, Dawid Bartosik z ZSP w Rudnikach, Klaudia Hasikowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Stanisław

 

Druga córka Czytelniczki Katarzyny

           

 

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Zmiana na liniach
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdu liniach nr 11 i 24. Zmiana - od 1 lutego 2018 r.

 

Ruch wahadłowy na DW 793
Od 16 stycznia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na DW 793 na odcinku OD Hellenówki do ul. Dworskiej w Myszkowie. Utrudnienie jest związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 793 Żarki – Myszków.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
2 kwiecień (poniedziałek) – Wielkanoc – rozkłady niedzielne
30 kwietnia (poniedziałek) – poniedziałek przed Świętem Pracy – rozkłady sobotnie
1 maja (wtorek) – Święto Pracy – rozkłady niedzielne
2 maja (środa) – Święto Flagi Państwowej – rozkłady sobotnie
3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji 3 Maja – rozkłady niedzielne
4 maja (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Konstytucji 3 Maja a weekendem – rozkłady sobotnie
31 maja (czwartek) – Boże Ciało – rozkłady niedzielne
1 czerwca (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Bożego Ciała a weekendem - rozkłady sobotnie
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Kwiecień: z 1 na 2; z 29 na 30; z 30 na 1 maja
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł ks. inf. Jan Kowalski


Nie żyje ks. inf. Jan Kowalski, prof. dr hab, teolog moralista - specjalista w dziedzinie współczesnej teologii moralnej, długoletni wykładowca i przełożony seminaryjny. Zmarł 14 lutego 2018, miał 87 lat.

 

Zmarła Elżbieta Karpińska

Nie żyje Elżbieta Karpińska, częstochowska seniorka. Zmarła 14 lutego 2018, miała 103 lata.

 

Zmarła Zofia Warmus-Piasecka

Nie żyje Zofia Warmus-Piasecka, długoletnia księgowa Zasadniczej Szkoły Metalowej i Kuratorium Oświaty. Zmarła 4 lutego 2018, miała 97lat.

 

Zmarł mjr Henryk Baldowski


Nie żyje mjr Henryk Baldowski. W czasie II wojny światowej - żołnierz AK, po wojnie represjonowany. Długoletni prezes Ogólnopolskiego Antykomunistycznego Związku Więźniów Politycznych. Zmarł 27 stycznia 2018. Miał 93 lata.

 

Zmarł Romuald Łukomski


Nie żyje Romuald Łukomski, długoletni pracownik bankowości, dyrektor Oddziału Regionalnego PKO BP w Katowicach. Zmarł 21 stycznia 2018. Miał 89 lat.

 

Zmarła Halina Magnuszewska


Nie żyje Halina Magnuszewska, lekarz stomatolog. Zmarła 8 stycznia 2018, miała 93 lata

 

Zmarł Marian Kurski


Nie żyje Marian Kurski, lekarz medycyny. Zmarł 9 stycznia 2018 r. Miał 69 lat. 

 

 

Zmarł Artur Sukiennik


Nie żyje Artur Sukiennik, biznesmen związany m.in. z branżą paliwową, b. sponsor "Włókniarza". Zmarł 9 stycznia 2018. Miał 43 lata.