Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - sobota

Dziś jest 23 June 2018 - do końca roku pozostało 191 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Flying Tiger Copenhagen - zwierzakom

Flying Tiger Copenhagen - zwierzakom

Wszyscy szczęśliwi właściciele piesków i mruczków znajdą w sklepach Flying Tiger Copenhagen rzeczy, które spodobają się zarówno zwierzakom, jak i samym właścicielom. Podobno pupilek potrzebuje jedynie poczucia przynależności do swojej pańci i panka, ale kto go tam wie: może marzy także i o innych powodach do poczucia się szczęśliwym? Można łatwo to sprawdzić, gdy w sklepie Flying Tiger Copenhagen coś się dla pupilka wybierze. A ponieważ właściciele znają swoje zwierzaki najlepiej, Flying Tiger Copenhagen pomaga usystematyzować oferowane produkty, biorąc pod uwagę cechy charakteru pupilków.
 
* Pupilek łasuch
Najprzyjemniejszą czynnością dnia (i nocy) jest podjadanie. Przekąski, dania główne, gryzienie, mlaskanie, to najprostsze słowa klucze, którymi właściciele łasucha mogą krótko opisać skłonności zwierzaka. Łasuch spędza dużo wolnego od konsumpcji czasu na warowaniu przy miseczce. Czemu by mu tych chwil nie uprzyjemnić?
- Zabawka z miejscem na smakołyk - cena 10 zł
- Miska jak ryba, 2w1 - cena 7 zł
- Miska składana - cena 8 zł
- Miska-oponka - 50 zł/szt.
- Miska-stolik ze sztućcami - 30 zł
- Miska jak kość - 6 zł
 
* Pupilek leniwiec
Osobniki nieskłonne do porywów, gonitw, ucieczek, niechętne długim wędrówkom. Stanowczo przeciwne włóczęgom. Jeśli spacer, to w promieniu 50 m od bazy. Jeśli bieg, to truchcik, do pierwszej zadyszki. Szczególnie pożądane w tych okolicznościach jest zapewnienie pupilowi dobrych warunków regeneracji i relaksu. Pupilek chętnie zrezygnuje z wielogodzinnej aneksji fotela lub kanapy właściciela na rzecz własnej wygodnej leżanki.
- Kanapa dla psa - 70 zł
- Kanapa dla kota - 70 zł
- Domek w kapciu - 30 zł
- Domek - 60 zł
- Legowisko - 40 zł
 
* Pupilek sportowiec
Aktywny i żywiołowy od rana do nocy, niestrudzony poszukiwacz skarbów, wielbiciel gier towarzyskich i biegów z przeszkodami, niezmordowany biegacz, skoczek, wesołek. Gonitwy i gry zręcznościowe to jego żywioł. Jedyną szansą dla właściciela na chwilę odpoczynku na kanapie jest zaproponowanie drapichrustowi bardzo aktywnego spaceru. Negatywną stroną takiego rozwiązania jest to, że właściciel ma gorszą kondycję od swojego pupila. Wypróbować tę metodą jednak należy np. posiłkując się którymś z poniższych pomysłów.
- Piłeczka ze światełkiem UV - cena 10 zł
- Piłeczka z myszką - cena 8 zł
- Tunel do zabawy - cena 10 zł
 
* Pupilek stacjonarny myśliwy
Temu typkowi wystarczą zabawy w podgryzanie, pilnowanie zdobyczy, symulowane ucieczki i pogonie, niewinne zabawy z domieszką lekkiego pastwienia się.
- Popiskująca zabawka gumowa - cena 15 zł
- Zabawka do ćwiczenia uzębienia, wersja chuda - cena 20 zł
- "Ostrzałka" do pazurków, z myszką do polowań  - cena 30 zł
- Gryzak dla zwierzaków - 20 zł/szt.
- Gryzak dla zwierzaków - szt. 10 zł/szt.
- Gryzak dla zwierzaków - 20 zł/szt.
 
* Pupilek elegant
U tych osobników właściciele stwierdzają (ponad wszelką wątpliwość) skłonności do elegancji, wręcz zbytku, co wyraża się m.in. cierpliwością w znoszeniu wysiłków właścicieli, dążących do przystrajania pupilków. Może to zresztą wynikać także z mądrości i doświadczeniem życiowego psa czy kota, że ze zdeterminowanym właścicielem w tej kwestii i tak się nie wygra.
- Obroża z ozdobnymi ćwiekami - 4 zł
- Kołnierzyk z muszką - 10 zł
- Szelki - 10 zł
- Obroża z bandanką - 4 zł
- Kołnierzyk z krawatem - 10 zł
 
* Pupilek gadżeciarz
Wiadomo, że fajny gadżet poprawi skwaśniały humor nie tylko właścicielowi, ale i zwierzakowi. Flying Tiger Copenhagen pomyślał o tym i przygotował coś i na takie sytuacje.
- Drapak - cena 35 zł
- Kość do pogryzania, mała lub duża - cena 6 lub 12 zł
- Gryzak - cena 8 zł
- Drapak - 50 zł                           
- Gryzak - 8 zł
 
* Pupilek higienista
Choć należą wśród pupilków do mniejszości, jednak istnieją: wielbiciele czystych pazurków, pachnącej paszczy, wyczesanej sierści. Zabiegi higieniczne, tak lubiane przez właścicieli, niekoniecznie cieszą się uznaniem zwierzaków.  Co robić, gdy zwierz kategorycznie nie akceptuje np. kąpieli? Pozwolić mu po kąpieli wytarmosić jego własny ręcznik kąpielowy, choć to niewychowawcze? Cóż, jak zwykle decyzja nie należy do właściciela…
- Rękawica do czesania - 7 zł
- Ręcznik kąpielowy - 30 zł
- Szczotka - 10 zł
Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

 

Nowy odcinek DW 908
Do ruchu został dopuszczony nowy odcinek DW 908 – przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej. Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać.

 

Całkowite zamknięcie ul. Żareckiej w Janowie

Zgodnie z informacją firmy DROG-BUD - wykonawcy robót na drodze wojewódzkiej na odcinku Janów-Żarki - od środy 4 kwietnia 2018 r.  całkowicie nieprzejezdna będzie ulica Żarecka w Janowie (od rynku w Janowie do początku muru w Złotym Potoku)

 

.Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Marek Wojtasik

Nie żyje Marek Wojtasik, prezes zarządu (w l. 1992-2013) i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (w l. 2014-2018) „Społem” PSS „Jedność”, odznaczony za zasługi dla miasta Częstochowy, zm. 18 czerwca 2018, miał 69 lat. 

 

Zmarła Wanda Malko

Nie żyje Wanda Malko, dr nauk humanistycznych, znawczyni częstochowskiego życia muzycznego, długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego, wykładowca WSP i AJD w Częstochowie, przez pewien czas z-ca dyrektora Filharmonii Częstochowskiej i kierownik Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego, prelegentka licznych imprez muzycznych, uhonorowana m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Zmarła w nocy z 18 na 19 czerwca, miała 72 lata.

 

Zmarł Dariusz Fiuty

Nie żyje Dariusz Fiuty, dziennikarz związany m.in. z "Życiem Częstochowy", Dziennikiem Częstochowskim "24 Godziny", Radiem Fon, "Gazetą Częstochowską". Zmarł 13 czerwca 2018, miał 57 lat.

 

Zmarł Jacek Sipa


Nie żyje Jacek Sipa, długoletni dyrektor Przemysłowej Spółki Wodnej "Warta" w Częstochowie. Zmarł 7 czerwca 2018. Miał 83 lata.

 

Zmarła Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska

Nie żyje Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska, sybiraczka, zm. 10 czerwca 2018, miał  91 lat.

 

Zmarła Elżbieta Gonet


Nie żyje lek. med. Elżbieta Gonet, długoletni ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Górniczego w Blachowni. Zmarła 16 maja 2018, miała 81 lat.

 

Zmarł Andrzej Kwapisz


Nie żyje Andrzej Kwapisz. starosta częstochowski w l. 2006 – 2017, radny powiatu częstochowskiego w l. 1998 – 2002 oraz 2006 – 2018, członek Zarządu Powiatu  Częstochowskiego w l. 1998 – 2004, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie w l. 1995 – 2000, długoletni działacz struktur wojewódzkich i powiatowych PSL. Zmarł w nocy z 1 na 2 maja 2018, miał 73 lata.