Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - środa

Dziś jest 21 November 2018 - do końca roku pozostało 40 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Niesamowity wyczyn Bartka Mireckiego

Niesamowity wyczyn Bartka Mireckiego

Bartłomiej Mirecki podczas gościnnego występu w prestiżowej serii Renault Clio CUP Central Europe, startując z ostatniego miejsca, zakończył wyścig na podium! W ciągu zaledwie 30-minutowego wyścigu wyprzedził aż 24 rywali, a to wszystko w deszczowych warunkach, które utrudniały jazdę. To bardzo rzadki w profesjonalnych wyścigach samochodowych wyczyn. Na uwagę zasługuje fakt, że Mirecki siedział za kierownicą tego auta po raz pierwszy! 
W miniony weekend Bartek Mirecki gościnnie wystąpił w mistrzostwach Renault Clio CUP Central Europe. Wyścigi odbyły się na czeskim torze Autodrom Most. Już w oficjalnych treningach częstochowianin wykazał się bardzo dobrym tempem. Po udanych kwalifikacjach sędziowie nałożyli na Bartka Mireckiego karę za brak nakrętek na wentylach kół, w związku z tym musiał startować do wyścigów z ostatniej pozycji. W pierwszym z 28. pozycji awansował na siódmą.
Największym zaskoczeniem dla kibiców i innych kierowców w stawce był wynik Mireckiego w drugim wyścigu. Startując ponownie z 28. pozycji, już po pierwszym okrążeniu mierzącym nieco ponad 4 km częstochowianin był na 14. miejscu. Ostatecznie zakończył rywalizację na 3. pozycji, pokonując 24 zawodników. 
- Do samego końca zaciekle walczyłem i przebijałem się do przodu, efektem tego jest puchar za 3. miejsce. To był naprawdę bardzo trudny i emocjonujący wyścig! 27 min ostrej walki do ostatnich metrów, tor przesychał, więc trzeba było dbać o opony, które traciły przyczepność z każdym zakrętem. Bardzo się cieszę z pucharu, który przywiozłem do domu i muszę przyznać, że był to chyba mój najtrudniej wywalczony puchar w karierze. Pierwszy raz siedziałem w pucharowym Clio, a na dodatek ‚pechowe’ kwalifikacje zmusiły mnie do startu z tak odległej pozycji. Mimo to nie poddałem się i walczyłem do końca! - komentuje Bartłomiej Mirecki. 
Bartłomiej Mirecki wystartował w Renault Clio CUP Central Europe jednorazowo. W najbliższy weekend wsiada do swojej Formuły Renault i wraca do rywalizacji o tytuł Mistrza Europy Centralnej FIA CEZ. W tym sezonie częstochowianin walczy też o tytuł Mistrza Polski. 
W zawodach Renault Clio CUP Central Europe regularnie startują zawodnicy BM Racing Team, czyli zespołu prowadzonego przez Bartka Mireckiego. W miniony weekend najlepszy z częstochowskiej ekipy osiągnął Karol Urbaniak, który wygrał pierwszy wyścig.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Zmiany w organizacji ruchu przy dworcu Stradom

Od 22 listopada będzie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na ul. Pułaskiego w rejonie dworca – informuje MZDiT. Zmiany wiążą się z pracami przy budowie centrum przesiadkowego.
W związku z realizacją zadania „Budowa węzłów przesiadkowych na terenie miasta Częstochowy” od 22 listopada, od godz. 7.00, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na ul. Pułaskiego w rejonie dworca kolejowego Częstochowa-Stradom.
Będzie ona polegać na zamknięciu po jednym pasie ruchu (przyległym do pasa dzielącego) na każdej z jezdni.
Połączenie parkingu przy budynku dworca z ul. Pułaskiego będzie możliwe tylko na prawe skręty.

 

Czasowe utrudnienia w ruchu w Alejach
Na czasowe utrudnienia w ruchu w Alejach możemy się natknąć do 20 listopada – związane są z finalizacją prac gwarancyjnych. Dzień dłużej potrwa tam gruntowne oczyszczanie chodników i jezdni – informuje MZDiT.    
W ciągu alei Najświętszej Maryi Panny oraz w obrębie skrzyżowań alei z  przyległymi drogami możemy napotkać chwilowe utrudnienia w postaci zwężenia i wygrodzenia. Utrudnienia związane są z finalizacją prac gwarancyjnych i potrwają do 20 listopada.
Ponadto dobiegają końca roboty związane z gruntownym oczyszczaniem nawierzchni pasaży, chodników i jezdni w ciągu alei NMP – one także mogą generować czasowe niedogodności. Wspomniane prace zakończą się 21 listopada.

Utrudnienia w ruchu
W najbliższych dniach na niektórych częstochowskich drogach mogą występować utrudnienia w ruchu. Dotyczą one al. Jana Pawła II oraz  ulic Korkowej i Szczytowej.
* ALEJA JANA PAWŁA II
5 listopada rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej w al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Wilsona do al. Armii Krajowej. Roboty, oprócz budowy samej ścieżki i chodnika, obejmują przebudowę zatoki autobusowej. W związku z prowadzonymi pracami utrudnienia wystepują na jezdni w kierunku Ronda Trzech Krzyży.
* KORKOWA
Również od 5 listopada zamknięta jest ul. Korkowa, na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Kusocińskiego. Utrudnienia związane są z przebudową ulicy.
* SZCZYTOWA
7 listopada rozpoczęły się prace związane z przebudową chodnika na ul. Szczytowej. Zakres robót obejmuje wykonanie obustronnego chodnika wraz z wjazdami. Ul. Szczytowa pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego na czas prowadzenia robót.

 

Zmiany na linii nr 15

W związku z remontem nawierzchni autobusy tej linii nie będą kursować ulicą Korkową od skrzyżowania z ulicami Bór, Wypalanki i Grzybowską do pętli autobusowej. W obu kierunkach pojadą ulicami Wypalanki i Poselską do Korkowej – informuje MZDiT.
W związku z remontem nawierzchni od 5 listopada przez około 3 tygodnie nie będzie możliwy przejazd autobusów linii nr 15 ulicą Korkową od skrzyżowania z ulicami Bór, Wypalanki i Grzybowską do pętli autobusowej KORKOWA.
W związku z tym autobusy linii 15 będą kursować w obu kierunkach tak jak linia nr 20, przez ulice Wypalanki i Poselską do Korkowej.
Przystanki WITAMINOWA i KUSOCIŃSKIEGO na czas remontu zostają w obu kierunkach zawieszone.
Na trasie objazdu obsługa pasażerek i pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach.

 

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Andrzej Jamza

Nie żyje Andrzej Jamza, stomatolog. Zmarł 16 listopada 2018, miał 74 lata.

 

Zmarł Marian Pruciak

Nie żyje Marian Pruciak, długoletni mistrz krawiecki. Zmarł 19 listopada 2018, miał 87 lat