Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - środa

Dziś jest 14 November 2018 - do końca roku pozostało 47 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Certyfikaty dla najaktywniejszych przedsiębiorców

Certyfikaty dla najaktywniejszych przedsiębiorców

Certyfikaty dla najaktywniejszych przedsiębiorców Częstochowska Karta Mieszkańca - wpisująca się w Samorządowy Program Lojalnościowy - cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców, ale także partnerów. Dziś prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przedstawicielami grupy LEW wręczyli certyfikaty najaktywniejszym przedsiębiorcom - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

- Postanowiliśmy – wraz z operatorem systemu, grupą LEW S.A. - wyróżnić tych przedsiębiorców, którzy najaktywniej uczestniczą w programie, z których usług najczęściej korzystają częstochowianki i częstochowianie – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
Certyfikaty otrzymali: Gabinet Masażu Leczniczego - Marek Klimza (ul. Powstańców Śląskich), Piekarnictwo i Cukiernictwo Zbigniew Borek (kilkadziesiąt punktów na terenie Częstochowy), Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Iluzja (al. Najświętszej Maryi Panny), Allegro Ristorante & Pizza (ul. Czartoryskiego), Salon Kosmetyczny "Pin Up Studio" (ul. Brzozowa; CH Jagiellończycy), Salon Fryzjerski Gawrońscy (al. Kościuszki), Perfekt - Druk (ul. św. Rocha), Almatur Częstochowa (ul. Nowowiejskiego), STAMPOL (ul. Jasnogórska), KM-Sport Krzysztof Mermer (ul. Sobieskiego), Antraks (ul. Bugajska), restauracja Popas (ul. Mirowska), Pro Life (ul. Dekabrystów), Midex (kilka punktów na terenie Częstochowy), Caffe Przy Alei (al. Najświętszej Maryi Panny), Klinika Fryzury (ul. Targowa 1), Atelier Gaik Paweł (ul. Grunwaldzka), restauracja Awokado (ul. Brzeźnicka), Diagnostyka Częstochowa (kilka punktów na terenie Częstochowy), Mini Delikatesy Beata - Max Mariusz Hap (ul. Limanowskiego) oraz MOSIR Częstochowa.
Częstochowska Karta Mieszkańca, która powstała w ramach współpracy Urzędu Miasta z Grupą LEW, jest adresowana do wszystkich chcących korzystać ze zniżek, rabatów i ulg oferowanych przez partnerów Programu Lojalnościowego. Program umożliwia gromadzenie punktów za zakupy i późniejszą ich wymianę na bon rabatowy.
Z otrzymanej zniżki można skorzystać przy kolejnych zakupach w dowolnym punkcie wpisanym w program. Są to m.in. restauracje, punkty usługowe, sklepy sportowe, odzieżowe, warsztaty samochodowe.
Dodatkowo Karta Mieszkańca integruje karty „Rodzina+” oraz „Częstochowski Senior”, pełni także funkcję karty bibliotecznej w Bibliotece Publicznej.
Z kolei Częstochowska Karta Miejska, wykorzystywana wcześniej tylko jako bilet elektroniczny MPK, pełni również funkcję Częstochowskiej Karty Mieszkańca.
Wszelkie informacje, regulamin, szczegóły działania programu, a także listę aktualnych partnerów można znaleźć na stronie: karta.czestochowa.pl

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Utrudnienia w ruchu
W najbliższych dniach na niektórych częstochowskich drogach mogą występować utrudnienia w ruchu. Dotyczą one al. Jana Pawła II oraz  ulic Korkowej i Szczytowej.
* ALEJA JANA PAWŁA II
5 listopada rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej w al. Jana Pawła II na odcinku od ul. Wilsona do al. Armii Krajowej. Roboty, oprócz budowy samej ścieżki i chodnika, obejmują przebudowę zatoki autobusowej. W związku z prowadzonymi pracami utrudnienia wystepują na jezdni w kierunku Ronda Trzech Krzyży.
* KORKOWA
Również od 5 listopada zamknięta jest ul. Korkowa, na odcinku od ul. Grzybowskiej do ul. Kusocińskiego. Utrudnienia związane są z przebudową ulicy.
* SZCZYTOWA
7 listopada rozpoczęły się prace związane z przebudową chodnika na ul. Szczytowej. Zakres robót obejmuje wykonanie obustronnego chodnika wraz z wjazdami. Ul. Szczytowa pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego na czas prowadzenia robót.

 

Zmiany na linii nr 15

W związku z remontem nawierzchni autobusy tej linii nie będą kursować ulicą Korkową od skrzyżowania z ulicami Bór, Wypalanki i Grzybowską do pętli autobusowej. W obu kierunkach pojadą ulicami Wypalanki i Poselską do Korkowej – informuje MZDiT.
W związku z remontem nawierzchni od 5 listopada przez około 3 tygodnie nie będzie możliwy przejazd autobusów linii nr 15 ulicą Korkową od skrzyżowania z ulicami Bór, Wypalanki i Grzybowską do pętli autobusowej KORKOWA.
W związku z tym autobusy linii 15 będą kursować w obu kierunkach tak jak linia nr 20, przez ulice Wypalanki i Poselską do Korkowej.
Przystanki WITAMINOWA i KUSOCIŃSKIEGO na czas remontu zostają w obu kierunkach zawieszone.
Na trasie objazdu obsługa pasażerek i pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach.

 

Ponownie otwarta linia Złoty Potok przez Lusławice do Częstochowy 

Firma przewozowa MAT-BUS z Żarek ponownie otwiera linię na trasie Złoty Potok przez Lusławice do Częstochowy (ul. Focha).
Ponowne otwarcie linii zaplanowano na 2 lipca. 
Odjazdy do Złotego Potoku z ul. Focha w Częstochowie zaplanowano na godz.: 8.20 i 11.30 oraz 14.00 - od poniedziałku do soboty i w niedziele (oprócz świąt); 15.55 - od poniedziałku do piątku (oprócz świąt); 17.00 - w soboty, 18.00 - od poniedziałku do piątku (oprócz świąt).
Odjazdy do Częstochowy: 6.45 - od poniedziałku do piątku (oprócz świąt); 7.00 - w soboty i niedziele; 9.20 i 12.35 - od poniedziałku do soboty  i w niedziele (oprócz świąt), 15.00 - od poniedziałku do soboty (oprócz świąt); 17.00 - od poniedziałku do piątku (oprócz świąt). 
Przejazd na całej trasie trwa 59 minut.
Firma zwraca się z prośbą o przedstawianie kierowcom autobusów sugestii dotyczących zmian rozkładu jazdy.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Henryk di Giusto


Nie żyje Henryk di Giusto, długoletni zawodnik KS „Victoria”, członek złotej drużyny piłkarskiej „Victorii” z lat 1952-1959. Zmarł 25 października 2018, miał 81 lat.

 

Zmarła Maria Postawa


Nie żyje Maria Postawa, długoletnia nauczycielka fizyki w TZN, związana ze szkołą przez 37 lat. Zmarła 22 października 2018, miała 77 lat.

 

Zmarł Michał Gawlicz

Nie żyje Michał Gawlicz, długoletni menedżer zespołu Habakuk, współtwórca wydarzeń muzycznych takich jak koncerty "Trzy dźwięki Komedy", "Puls" koncerty w ramach festiwalu "Retro". Zmarł 14 października 2018, miał 39 lat.