Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - wtorek

Dziś jest 21 January 2020 - do końca roku pozostało 345 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Myślała, że łapówka załatwi sprawę

Myślała, że łapówka załatwi sprawę

W ręce policjantów z ruchu drogowego wpadła 42-letnia mieszkanka Częstochowy, która z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie i aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych usiadła za kierownicą toyoty. Przyłapana na gorącym uczynku próbowała jeszcze „załatwić sprawę”... łapówką. Częstochowianka odpowie teraz nie tylko za jazdę „na podwójnym gazie” i złamanie sądowego zakazu, ale także za przestępstwo korupcyjne. Grozi jej do 8 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.
Drugi dzień świąt nie był udany dla 42-latki z Częstochowy. Policjanci z drogówki podjęli interwencję wobec kierującej osobową toyota, której styl jazdy zaniepokoił zgłaszającego. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej stróże prawa wyczuli od 42-latki silną woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile w jej organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu kierującej w policyjnych bazach danych okazało się, że kobieta ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przeczuwając dalsze konsekwencje swojego czynu, kobieta próbowała załatwić sprawę, obiecując mundurowym pieniądze.
Poniesie odpowiedzialność nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu i naruszenie sądowego zakazu. Dodatkowo za przestępstwo korupcyjne może trafić za kratki nawet na 8 lat.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

Franek

- syn Pauliny i Przemka

 

Jaś

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Korekta w kursowaniu linii 33
W związku ze zgłoszeniami pasażerów, od stycznia 2020 r autobusy linii 33 czeka korekta w kurowaniu.
Polegać ona będzie na zmianie godzin odjazdów autobusów z Wąsosza w godzinach porannych, zwiększeniu liczby kursów w dni robocze  oraz redukcji liczby kursów w soboty, niedziele i święta. 

 

Pożegnania

Zmarł Wojciech Grabałowski


Nie żyje dr Wojciech Grabałowski, ekonomista (przez pewien czas dyrektor oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej), nauczyciel akademicki, polityk i samorządowiec - poseł na Sejm RP II kadencji, a w l. 1998–2002 częstochowski radny; także literat, autor wierszy i felietonów publikowanych w lokalnej prasie. Zmarł 1 stycznia 2020, miał 75 lat. 

 

Zmarł Bogdan Jastrzębski


Nie żyje Bogdan Jastrzębski, nestor częstochowskich ogrodników, działacz samorządowy, odznaczony medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Autor publikacji poświęconych częstochowskiemu ogrodnictwu, tolerancji oraz wspomnień „Opowieści rodzinne”. Zmarł 25 grudnia 2019, miał 95 lat.
 

Zmarła Jadwiga Gut


Nie żyje Jadwiga Gut, pedagog. Zmarła 23 grudnia 2019, miała 82 lata