Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - wtorek

Dziś jest 21 January 2020 - do końca roku pozostało 345 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Bezpiecznie w sylwestra i Nowy Rok

Bezpiecznie w sylwestra i Nowy Rok

Sylwester i Nowy Rok upłynęly spokojnie w naszym regionie. Kilkadziesiąt  interwencji to przede wszystkim interwencje domowe oraz porządkowe. Spokojnie było również na naszych drogach. W tym czasie nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych - informuje częstochowska Policja.

W czasie ostatniego dnia 2019 r. oraz Nowego Roku 2020 r., na drogach naszego regionu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wyjeżdżali do skutków 16 kolizji drogowych, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. W pierwszy dzień nowego roku interweniowali 247 razy. Były to głównie interwencje domowe oraz porządkowe wobec nietrzeźwych mieszkańców Częstochowy, jednak liczba interwencji nie odbiegała od średniej podczas weekendów i dni wolnych.

Sylwestrowa impreza na placu Biegańskiego także przebiegła bezpiecznie. Nie odnotowano tam żadnych poważnych incydentów, nie doszło do zakłócania jej przebiegu.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

Franek

- syn Pauliny i Przemka

 

Jaś

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Korekta w kursowaniu linii 33
W związku ze zgłoszeniami pasażerów, od stycznia 2020 r autobusy linii 33 czeka korekta w kurowaniu.
Polegać ona będzie na zmianie godzin odjazdów autobusów z Wąsosza w godzinach porannych, zwiększeniu liczby kursów w dni robocze  oraz redukcji liczby kursów w soboty, niedziele i święta. 

 

Pożegnania

Zmarł Wojciech Grabałowski


Nie żyje dr Wojciech Grabałowski, ekonomista (przez pewien czas dyrektor oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej), nauczyciel akademicki, polityk i samorządowiec - poseł na Sejm RP II kadencji, a w l. 1998–2002 częstochowski radny; także literat, autor wierszy i felietonów publikowanych w lokalnej prasie. Zmarł 1 stycznia 2020, miał 75 lat. 

 

Zmarł Bogdan Jastrzębski


Nie żyje Bogdan Jastrzębski, nestor częstochowskich ogrodników, działacz samorządowy, odznaczony medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Autor publikacji poświęconych częstochowskiemu ogrodnictwu, tolerancji oraz wspomnień „Opowieści rodzinne”. Zmarł 25 grudnia 2019, miał 95 lat.
 

Zmarła Jadwiga Gut


Nie żyje Jadwiga Gut, pedagog. Zmarła 23 grudnia 2019, miała 82 lata