Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - wtorek

Dziś jest 21 January 2020 - do końca roku pozostało 345 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Sylwester 2019

Sylwester 2019

Tłum częstochowianek i częstochowian bawił się w Noc Sylwestrową na pl.  Biegańskiego. Gwiazdą wieczoru był zespół Czarno-Czarni - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W tym roku zamiast wystrzału fajerwerków i pokazu laserów, mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy przywitali Nowy Rok z efektownym wystrzałem konfetti.
Na scenie wystąpili grający covery zespół Apress Band i Czarno-Czarni znani m.in. z takich przebojów jak „Nogi” czy „Trąbo-twist”.
O północy częstochowiankom i częstochowianom życzenia złożył prezydent  Krzysztof Matyjaszczyk. Po koncercie finałowym, aż do zakończenia imprezy, gorącą atmosferę podtrzymywał DJ Dziker.
Fot. Paulina Monasterska-Tronina / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

Franek

- syn Pauliny i Przemka

 

Jaś

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Korekta w kursowaniu linii 33
W związku ze zgłoszeniami pasażerów, od stycznia 2020 r autobusy linii 33 czeka korekta w kurowaniu.
Polegać ona będzie na zmianie godzin odjazdów autobusów z Wąsosza w godzinach porannych, zwiększeniu liczby kursów w dni robocze  oraz redukcji liczby kursów w soboty, niedziele i święta. 

 

Pożegnania

Zmarł Wojciech Grabałowski


Nie żyje dr Wojciech Grabałowski, ekonomista (przez pewien czas dyrektor oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej), nauczyciel akademicki, polityk i samorządowiec - poseł na Sejm RP II kadencji, a w l. 1998–2002 częstochowski radny; także literat, autor wierszy i felietonów publikowanych w lokalnej prasie. Zmarł 1 stycznia 2020, miał 75 lat. 

 

Zmarł Bogdan Jastrzębski


Nie żyje Bogdan Jastrzębski, nestor częstochowskich ogrodników, działacz samorządowy, odznaczony medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Autor publikacji poświęconych częstochowskiemu ogrodnictwu, tolerancji oraz wspomnień „Opowieści rodzinne”. Zmarł 25 grudnia 2019, miał 95 lat.
 

Zmarła Jadwiga Gut


Nie żyje Jadwiga Gut, pedagog. Zmarła 23 grudnia 2019, miała 82 lata