Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - wtorek

Dziś jest 21 January 2020 - do końca roku pozostało 345 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Spotkanie dla przedsiębiorców

Spotkanie dla przedsiębiorców

Spotkanie informacyjne poświęcone dofinansowaniu na innowacje w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw w poniedziałek 13 stycznia odbędzie się w Urzędzie Miasta.

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy zaprasza na spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców w ramach Konkursu z Działania 3.2 Innowacje w MŚP Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 stycznia w godz. 9.00 – 14.00 w sali 108 Urzędu Miasta Częstochowy (ul. Śląska 11/13).

Konkurs o dofinansowanie adresowany jest do mikro, małych i  średnich przedsiębiorstw. Obecna edycja będzie dysponowała alokacją o wysokości ponad 86 mln zł. Nabór zaplanowano od 30.01 do 31.03.2020 r.

Spotkanie organizowane jest dla przedsiębiorców zainteresowanych wprowadzeniem na rynek innowacyjnych produktów, usług lub procesów. W trakcie spotkania omówiona zostanie dokumentacja konkursowa: kryteria wyboru i oceny projektów, kwalifikowalność wydatków, zasady prawidłowej realizacji oraz trwałości projektu, nadużycia finansowe.

Chętni proszeni są o rejestrację na stronie:

https://scp-slask.pl/czytaj/spotkanie_innowacje_13012020 w zakładce Szkolenia. Spotkanie ma charakter nieodpłatny.

Więcej informacji: tel. 32 743 91 71,  32 743 91 77, e-mail: punkt.kontaktowy@scp-slask.pl

Spotkanie informacyjne w Częstochowie jest jednym z czterech spotkań o tej samej tematyce, realizowanych we wszystkich subregionach województwa śląskiego.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

Franek

- syn Pauliny i Przemka

 

Jaś

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Korekta w kursowaniu linii 33
W związku ze zgłoszeniami pasażerów, od stycznia 2020 r autobusy linii 33 czeka korekta w kurowaniu.
Polegać ona będzie na zmianie godzin odjazdów autobusów z Wąsosza w godzinach porannych, zwiększeniu liczby kursów w dni robocze  oraz redukcji liczby kursów w soboty, niedziele i święta. 

 

Pożegnania

Zmarł Wojciech Grabałowski


Nie żyje dr Wojciech Grabałowski, ekonomista (przez pewien czas dyrektor oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej), nauczyciel akademicki, polityk i samorządowiec - poseł na Sejm RP II kadencji, a w l. 1998–2002 częstochowski radny; także literat, autor wierszy i felietonów publikowanych w lokalnej prasie. Zmarł 1 stycznia 2020, miał 75 lat. 

 

Zmarł Bogdan Jastrzębski


Nie żyje Bogdan Jastrzębski, nestor częstochowskich ogrodników, działacz samorządowy, odznaczony medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Autor publikacji poświęconych częstochowskiemu ogrodnictwu, tolerancji oraz wspomnień „Opowieści rodzinne”. Zmarł 25 grudnia 2019, miał 95 lat.
 

Zmarła Jadwiga Gut


Nie żyje Jadwiga Gut, pedagog. Zmarła 23 grudnia 2019, miała 82 lata