Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - wtorek

Dziś jest 21 January 2020 - do końca roku pozostało 345 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Ferie ze Strażą Miejską i „Skrawkiem nieba”

Ferie ze Strażą Miejską i „Skrawkiem nieba”

Częstochowscy strażnicy miejscy – wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” – zapraszają zorganizowane grupy przedszkolaków i młodzieży szkolnej na wycieczki po swojej siedzibie. Będzie można m.in. spotkać się z Primą, służbowym psem - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Pod hasłem „Ferie zimowe ze Strażą Miejską” młodzi goście zapoznają się m.in. z pracą strażników, zwiedzą centrum monitoringu i wysłuchają prelekcji multimedialnej. Będzie można też spotkać się też z Primą – lubianym zwłaszcza przez najmłodszych psem służbowym strażników miejskich.

Tematyka prelekcji jest wcześniej uzgadniana z opiekunami wycieczek. Przykładowe to:

  • -    „Bądź bezpieczny na drodze – profilaktyka niebezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i domu”
  • -    „Rola i zadania Straży Miejskich w systemie bezpieczeństwa miasta na przykładach zapisów monitoringu wizyjnego – profilaktyka zachowań ryzykownych i niebezpiecznych w przestrzeni publicznej”
  • -    „Ferie wolne od używek – profilaktyka zachowań ryzykownych i niebezpiecznych w kontaktach z używkami, narkotykami i NSP”
  • -    „Mój przyjaciel REX – promocja właściwych zachowań w kontaktach z psami”
  • -    „Krucha wyobraźnia to kalectwo”
  • -    „Bezpieczne ferie 2020”
  •     -„Stop SMOG” itp.

Aby umówić się na dany dzień i godzinę, należy zadzwonić do częstochowskiej Straży Miejskiej (tel. 34 368 31 92 w. 217) lub napisać maila (skraweknieba@gmail.com).

Siedzibę częstochowskiej Straży Miejskiej i „Skrawka Nieba” można zwiedzać w okresie ferii zimowych (13-24.01.2020) w dni robocze w godz. 10.00-13.00.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

Franek

- syn Pauliny i Przemka

 

Jaś

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Korekta w kursowaniu linii 33
W związku ze zgłoszeniami pasażerów, od stycznia 2020 r autobusy linii 33 czeka korekta w kurowaniu.
Polegać ona będzie na zmianie godzin odjazdów autobusów z Wąsosza w godzinach porannych, zwiększeniu liczby kursów w dni robocze  oraz redukcji liczby kursów w soboty, niedziele i święta. 

 

Pożegnania

Zmarł Wojciech Grabałowski


Nie żyje dr Wojciech Grabałowski, ekonomista (przez pewien czas dyrektor oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej), nauczyciel akademicki, polityk i samorządowiec - poseł na Sejm RP II kadencji, a w l. 1998–2002 częstochowski radny; także literat, autor wierszy i felietonów publikowanych w lokalnej prasie. Zmarł 1 stycznia 2020, miał 75 lat. 

 

Zmarł Bogdan Jastrzębski


Nie żyje Bogdan Jastrzębski, nestor częstochowskich ogrodników, działacz samorządowy, odznaczony medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Autor publikacji poświęconych częstochowskiemu ogrodnictwu, tolerancji oraz wspomnień „Opowieści rodzinne”. Zmarł 25 grudnia 2019, miał 95 lat.
 

Zmarła Jadwiga Gut


Nie żyje Jadwiga Gut, pedagog. Zmarła 23 grudnia 2019, miała 82 lata