Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - poniedziałek

Dziś jest 25 June 2018 - do końca roku pozostało 189 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Finał konkursu "Rzetelny lokator"

Finał konkursu

II edycję konkursu „Rzetelny Lokator” organizowanego przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS podsumowano w Hali Sportowej Częstochowa. Finałowi konkursu towarzyszyły koncerty i występy, a o bezpieczeństwie mówili przedstawiciele policji i straży pożarnej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

 W drugiej edycji konkursu mogli uczestniczyć lokatorzy zasobów komunalnych, którzy regularnie płacą czynsz. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiej pracy na około 100 słów na jeden z trzech tematów: jak w Częstochowie można spędzić wolny czas; jak się żyje z sąsiadami i jakie korzyści mogą wynikać z posiadania życzliwych sąsiadów, a także - jak można zmienić przestrzeń wokół nas, działając wspólnie.
W trakcie spotkania przedstawiciele  policji wygłosili prelekcję o zagrożeniach terrorystycznych oraz zasadach postępowania w przypadku ich wystąpienia. Zaprezentowali też umiejętności psa wyszkolonego do poszukiwania niebezpiecznych materiałów. Przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej opowiedział o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego w mieszkalnych budynkach wielorodzinnych.
Podczas części artystycznej na scenie wystąpiły dzieci z SP 21, cheerleaderki z Gimnazjum nr 7, Zespół Pieśni i Tańca "Częstochowa”, Arkadiusz Kluba, częstochowski zespół Claris oraz grupa "Piękni i Młodzi".
Wszyscy uczestnicy konkursu "Rzetelny Lokator 2017" odebrali podziękowania z rąk prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, jego zastępcy Jarosława Marszałka, prezesa ZGM TBS oraz dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego.
Laureaci konkursu oraz ci, których prace zostały przez jury (złożone z częstochowskich dziennikarzy) wyróżnione – otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe. Pierwszą nagrodą był przenośny komputer, drugą – żelazko ze stacją parową, a trzecią - robot kuchenny. Kolejnych 10 wyróżnionych osób, odebrały sprzęt AGD.
W imprezie – obok uczestników konkursu i ich rodzin – uczestniczyli inni rzetelni najemcy mieszkań komunalnych i lokali użytkowych oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych (w sumie ok. 3,5 tysiąca osób).
Wyniki konkursu „Rzetelny Lokator 2017”:
Nagrodzeni:
I Janusz Berdowski
II Krystyna Wesoła-Sarno
III Janina Matysiakiewicz.
Wyróżnieni:
Konrad Trentkiewicz
Bożena Majewska-Sierpińska
Sylwia Kurzelewska
Jolanta Kazimierczak
Jacek Sikora
Józef Kamiński
Grażyna Załóg
Małgorzata Kurdyś
Barbara Andrzejewska
Alicja Palacz

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

 

Nowy odcinek DW 908
Do ruchu został dopuszczony nowy odcinek DW 908 – przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej. Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać.

 

Całkowite zamknięcie ul. Żareckiej w Janowie

Zgodnie z informacją firmy DROG-BUD - wykonawcy robót na drodze wojewódzkiej na odcinku Janów-Żarki - od środy 4 kwietnia 2018 r.  całkowicie nieprzejezdna będzie ulica Żarecka w Janowie (od rynku w Janowie do początku muru w Złotym Potoku)

 

.Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Marek Wojtasik

Nie żyje Marek Wojtasik, prezes zarządu (w l. 1992-2013) i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (w l. 2014-2018) „Społem” PSS „Jedność”, odznaczony za zasługi dla miasta Częstochowy, zm. 18 czerwca 2018, miał 69 lat. 

 

Zmarła Wanda Malko

Nie żyje Wanda Malko, dr nauk humanistycznych, znawczyni częstochowskiego życia muzycznego, długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego, wykładowca WSP i AJD w Częstochowie, przez pewien czas z-ca dyrektora Filharmonii Częstochowskiej i kierownik Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego, prelegentka licznych imprez muzycznych, uhonorowana m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Zmarła w nocy z 18 na 19 czerwca, miała 72 lata.

 

Zmarł Dariusz Fiuty

Nie żyje Dariusz Fiuty, dziennikarz związany m.in. z "Życiem Częstochowy", Dziennikiem Częstochowskim "24 Godziny", Radiem Fon, "Gazetą Częstochowską". Zmarł 13 czerwca 2018, miał 57 lat.

 

Zmarł Jacek Sipa


Nie żyje Jacek Sipa, długoletni dyrektor Przemysłowej Spółki Wodnej "Warta" w Częstochowie. Zmarł 7 czerwca 2018. Miał 83 lata.

 

Zmarła Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska

Nie żyje Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska, sybiraczka, zm. 10 czerwca 2018, miał  91 lat.

 

Zmarła Elżbieta Gonet


Nie żyje lek. med. Elżbieta Gonet, długoletni ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Górniczego w Blachowni. Zmarła 16 maja 2018, miała 81 lat.

 

Zmarł Andrzej Kwapisz


Nie żyje Andrzej Kwapisz. starosta częstochowski w l. 2006 – 2017, radny powiatu częstochowskiego w l. 1998 – 2002 oraz 2006 – 2018, członek Zarządu Powiatu  Częstochowskiego w l. 1998 – 2004, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie w l. 1995 – 2000, długoletni działacz struktur wojewódzkich i powiatowych PSL. Zmarł w nocy z 1 na 2 maja 2018, miał 73 lata.