Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - piątek

Dziś jest 23 March 2018 - do końca roku pozostało 283 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Finał konkursu "Rzetelny lokator"

Finał konkursu

II edycję konkursu „Rzetelny Lokator” organizowanego przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS podsumowano w Hali Sportowej Częstochowa. Finałowi konkursu towarzyszyły koncerty i występy, a o bezpieczeństwie mówili przedstawiciele policji i straży pożarnej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

 W drugiej edycji konkursu mogli uczestniczyć lokatorzy zasobów komunalnych, którzy regularnie płacą czynsz. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiej pracy na około 100 słów na jeden z trzech tematów: jak w Częstochowie można spędzić wolny czas; jak się żyje z sąsiadami i jakie korzyści mogą wynikać z posiadania życzliwych sąsiadów, a także - jak można zmienić przestrzeń wokół nas, działając wspólnie.
W trakcie spotkania przedstawiciele  policji wygłosili prelekcję o zagrożeniach terrorystycznych oraz zasadach postępowania w przypadku ich wystąpienia. Zaprezentowali też umiejętności psa wyszkolonego do poszukiwania niebezpiecznych materiałów. Przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej opowiedział o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego w mieszkalnych budynkach wielorodzinnych.
Podczas części artystycznej na scenie wystąpiły dzieci z SP 21, cheerleaderki z Gimnazjum nr 7, Zespół Pieśni i Tańca "Częstochowa”, Arkadiusz Kluba, częstochowski zespół Claris oraz grupa "Piękni i Młodzi".
Wszyscy uczestnicy konkursu "Rzetelny Lokator 2017" odebrali podziękowania z rąk prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, jego zastępcy Jarosława Marszałka, prezesa ZGM TBS oraz dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego.
Laureaci konkursu oraz ci, których prace zostały przez jury (złożone z częstochowskich dziennikarzy) wyróżnione – otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe. Pierwszą nagrodą był przenośny komputer, drugą – żelazko ze stacją parową, a trzecią - robot kuchenny. Kolejnych 10 wyróżnionych osób, odebrały sprzęt AGD.
W imprezie – obok uczestników konkursu i ich rodzin – uczestniczyli inni rzetelni najemcy mieszkań komunalnych i lokali użytkowych oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych (w sumie ok. 3,5 tysiąca osób).
Wyniki konkursu „Rzetelny Lokator 2017”:
Nagrodzeni:
I Janusz Berdowski
II Krystyna Wesoła-Sarno
III Janina Matysiakiewicz.
Wyróżnieni:
Konrad Trentkiewicz
Bożena Majewska-Sierpińska
Sylwia Kurzelewska
Jolanta Kazimierczak
Jacek Sikora
Józef Kamiński
Grażyna Załóg
Małgorzata Kurdyś
Barbara Andrzejewska
Alicja Palacz

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Stanisław

 

Druga córka Czytelniczki Katarzyny

           

 

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Zmiany w organizacji ruchu
Weekendowe „Święto Palmy Wielkanocnej” spowoduje konieczność wprowadzenia niewielkich – i w części krótkotrwałych – zmian w organizacji ruchu. I tak w środę 21 marca w godz. 7.30-15.00 oraz w niedzielę 25 marca w godz. 19.00-24.00 odcinek południowej jezdni III Alei od ul. POW do ul. Nowowiejskiego będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Nie będzie działał zlokalizowany tam postój taksówek.
Na odcinku od Miejskiej Galerii Sztuki do pl. Biegańskiego pasaż środkowy będzie dostępny wyłącznie dla pieszych – będzie tam obowiązywał zakaz ruchu rowerów.

 

Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Zmiany na liniach nr 23 i 25

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że od 1 marca 2018 r. zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdu na liniach nr 23 i 25.

 

Zmiana na liniach
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdu liniach nr 11 i 24. Zmiana - od 1 lutego 2018 r.

 

Ruch wahadłowy na DW 793
Od 16 stycznia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na DW 793 na odcinku OD Hellenówki do ul. Dworskiej w Myszkowie. Utrudnienie jest związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 793 Żarki – Myszków.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
2 kwiecień (poniedziałek) – Wielkanoc – rozkłady niedzielne
30 kwietnia (poniedziałek) – poniedziałek przed Świętem Pracy – rozkłady sobotnie
1 maja (wtorek) – Święto Pracy – rozkłady niedzielne
2 maja (środa) – Święto Flagi Państwowej – rozkłady sobotnie
3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji 3 Maja – rozkłady niedzielne
4 maja (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Konstytucji 3 Maja a weekendem – rozkłady sobotnie
31 maja (czwartek) – Boże Ciało – rozkłady niedzielne
1 czerwca (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Bożego Ciała a weekendem - rozkłady sobotnie
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Kwiecień: z 1 na 2; z 29 na 30; z 30 na 1 maja
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Zdzisław Jałowiecki

Nie żyje Zdzisław Jałowiecki, związany z drużyną Włókniarza jako zawodnik w latach 50. i początkach 60. (zdobył z nią Drużynowe Mistrzostwo Polski w 1959 r.), następnie trener i działacz klubu. Zmarł 17 marca 2018 r., miał 84 lata

 

Zmarł Ryszard Jarosław Gondek


Nie żyje Ryszard Jarosław Gondek, były nauczyciel wychowania fizycznego w LO im. H. Sienkiewicza i trener lekkoatletyki, wychowawca najlepszych zawodniczek w Polsce w biegach średnich: Małgorzaty Rydz, Moniki Suchodolskiej, Anny Struskiej. Zmarł 7 marca 2018, miał 65 lat.

 

Zmarła Grażyna Czyż

Nie żyje Grażyna Czyż, długoletni nauczyciel szkół częstochowskich i dyrektor Szkoły Podstawowej  nr 16. Zmarła. 4 marca 2018, miała 72 lata,

 

Zmarła Jadwiga Gawrychowska

Nie żyje mgr Jadwiga Gawrychowska z d. Tanek, była więźniarka obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Ravensbrück. Zmarła 3 marca 2018, miała  91  lat

 

Zmarł Jan Wojciechowski

Nie żyje Jan Wojciechowski, lekarz medycyny.Zmarł 3 marca 2018, miał 74 lata.