Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - poniedziałek

Dziś jest 25 June 2018 - do końca roku pozostało 189 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Rumuński producent samochodów postawił na częstochowską Grupę Exact Systems

Rumuński producent samochodów postawił na częstochowską Grupę Exact Systems

Dacia, największy rumuński producent samochodów, wybrał Exact Systems jako autoryzowanego dostawcę usług kontroli jakości. Od lipca  spółka odpowiada za kontrole produkowanych w rumuńskim zakładzie w Mioveni modeli, m.in. Logan, Sandero i Duster. To już kolejny producent samochodów obok m.in. Renaulta, Audi, Volvo, Fiata czy Volkswagena, który współpracuje z Grupą Exact Systems w Europie. Obecnie rumuńska spółka Exact Systems zatrudnia blisko 300 pracowników, jednak do końca roku liczba może wzrosnąć nawet o 30%.
– Po długim okresie audytowania i procesie zatwierdzania, który w przypadku zakładów OEM jest standardem, nasza rumuńska spółka została wybrana przez Dacia jako preferowana firma sortująca. Jako jedna z największych firm kontrolujących jakość w Europie jesteśmy w stanie zapewnić rumuńskiej fabryce i jej dostawcom znakomitą jakość usług, gwarantowaną przez zespół młodych pracowników odpowiednio przygotowanych do wykonywanych kontroli – mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems. – Dacia to kolejny producent samochodów, który współpracuje z naszą Grupą. Posiadamy większość z możliwych akredytacji w krajach, gdzie zbudowaliśmy struktury naszej firmy. Jesteśmy autoryzowanym dostawcą m.in. dla Renaulta w Turcji, Fiata w Polsce, Volkswagena i Daimlera w Niemczech czy też Audi i Volvo w Belgi – dodaje Gos.
Umowa z zakładem AUTOMOBILE DACIA SA w Mioveni obowiązuje od 1 lipca na okres jednego roku. Exact Systems został jednym z trzech autoryzowanych dostawców rozwiązań w zakresie kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla Dacia oraz dostawców zewnętrznych tego producenta. Dacia jest częścią francuskiego koncernu Renault oraz największym rumuńskim producentem samochodów. Od stycznia do maja 2017 r. zakłady Dacia wyprodukowały łącznie 143.000 samochodów.
Rumuńska spółka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Grupie Exact Systems. Spółka w 2016 r. skontrolowała ponad 39 mln części, co oznacza wzrost aż o 247% w porównaniu do 2015 r. Obecnie Exact Systems w Rumunii zatrudnia blisko 300 kontrolerów jakości, jednak do końca roku liczba ta, w związku ze współpracą z Dacia i poddostawcami producenta, może zwiększyć się nawet o 80-100 osób.
– Zostanie autoryzowanym dostawcą Dacia to ogromna szansa do dalszego rozwoju nie tylko naszej rumuńskiej spółki, ale całej Grupy Exact Systems. Taka akredytacja daje nam dostęp do zleceń na terenach zakładów montażowych zarówno producenta, jak i jego dostawców. Dacia na co dzień współpracuje z ponad 350 dostawcami, wśród których zdecydowana większość, bo ok. 85%, to producenci międzynarodowi. To atrakcyjna baza potencjalnych klientów. Z częścią z nich już współpracujemy, z pozostałymi, mam nadzieję, że nawiążemy relacje biznesowe w przyszłości – mówi Jacek Opala, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój sprzedaży w Grupie Exact Systems.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

 

 

Julek

 

Pola

 

Nasz skarb

10 maja o 10:40 urodził się nasz trzeci skarb. Jest śliczny i bardzo podobny do mamy, Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska.

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

 

Nowy odcinek DW 908
Do ruchu został dopuszczony nowy odcinek DW 908 – przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino do ul. Dźbowskiej. Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już z niego korzystać.

 

Całkowite zamknięcie ul. Żareckiej w Janowie

Zgodnie z informacją firmy DROG-BUD - wykonawcy robót na drodze wojewódzkiej na odcinku Janów-Żarki - od środy 4 kwietnia 2018 r.  całkowicie nieprzejezdna będzie ulica Żarecka w Janowie (od rynku w Janowie do początku muru w Złotym Potoku)

 

.Naprawy gwarancyjne

Rozpoczęto naprawy gwarancyjne związane z uszkodzeniami konstrukcji jezdni na odcinku I i II Alei oraz placu Biegańskiego - informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Będą się wiązać z utrudnieniami w ruchu. .
Ograniczenia w ruchu będą występowały do końca lipca tego roku.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Marek Wojtasik

Nie żyje Marek Wojtasik, prezes zarządu (w l. 1992-2013) i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej (w l. 2014-2018) „Społem” PSS „Jedność”, odznaczony za zasługi dla miasta Częstochowy, zm. 18 czerwca 2018, miał 69 lat. 

 

Zmarła Wanda Malko

Nie żyje Wanda Malko, dr nauk humanistycznych, znawczyni częstochowskiego życia muzycznego, długoletni pedagog Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego, wykładowca WSP i AJD w Częstochowie, przez pewien czas z-ca dyrektora Filharmonii Częstochowskiej i kierownik Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego, prelegentka licznych imprez muzycznych, uhonorowana m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Zmarła w nocy z 18 na 19 czerwca, miała 72 lata.

 

Zmarł Dariusz Fiuty

Nie żyje Dariusz Fiuty, dziennikarz związany m.in. z "Życiem Częstochowy", Dziennikiem Częstochowskim "24 Godziny", Radiem Fon, "Gazetą Częstochowską". Zmarł 13 czerwca 2018, miał 57 lat.

 

Zmarł Jacek Sipa


Nie żyje Jacek Sipa, długoletni dyrektor Przemysłowej Spółki Wodnej "Warta" w Częstochowie. Zmarł 7 czerwca 2018. Miał 83 lata.

 

Zmarła Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska

Nie żyje Jadwiga Szpakowicz-Nowakowska, sybiraczka, zm. 10 czerwca 2018, miał  91 lat.

 

Zmarła Elżbieta Gonet


Nie żyje lek. med. Elżbieta Gonet, długoletni ordynator Oddziału Pediatrii Szpitala Górniczego w Blachowni. Zmarła 16 maja 2018, miała 81 lat.

 

Zmarł Andrzej Kwapisz


Nie żyje Andrzej Kwapisz. starosta częstochowski w l. 2006 – 2017, radny powiatu częstochowskiego w l. 1998 – 2002 oraz 2006 – 2018, członek Zarządu Powiatu  Częstochowskiego w l. 1998 – 2004, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie w l. 1995 – 2000, długoletni działacz struktur wojewódzkich i powiatowych PSL. Zmarł w nocy z 1 na 2 maja 2018, miał 73 lata.