Lokalne informacje oraz ciekawe konkursy w jednym miejscu!

Prognoza pogody

Częstochowa - wtorek

Dziś jest 16 January 2018 - do końca roku pozostało 349 dni.

Imieniny obchodzą:

Wszystkiego najlepszego!

Następne dni

Rumuński producent samochodów postawił na częstochowską Grupę Exact Systems

Rumuński producent samochodów postawił na częstochowską Grupę Exact Systems

Dacia, największy rumuński producent samochodów, wybrał Exact Systems jako autoryzowanego dostawcę usług kontroli jakości. Od lipca  spółka odpowiada za kontrole produkowanych w rumuńskim zakładzie w Mioveni modeli, m.in. Logan, Sandero i Duster. To już kolejny producent samochodów obok m.in. Renaulta, Audi, Volvo, Fiata czy Volkswagena, który współpracuje z Grupą Exact Systems w Europie. Obecnie rumuńska spółka Exact Systems zatrudnia blisko 300 pracowników, jednak do końca roku liczba może wzrosnąć nawet o 30%.
– Po długim okresie audytowania i procesie zatwierdzania, który w przypadku zakładów OEM jest standardem, nasza rumuńska spółka została wybrana przez Dacia jako preferowana firma sortująca. Jako jedna z największych firm kontrolujących jakość w Europie jesteśmy w stanie zapewnić rumuńskiej fabryce i jej dostawcom znakomitą jakość usług, gwarantowaną przez zespół młodych pracowników odpowiednio przygotowanych do wykonywanych kontroli – mówi Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems. – Dacia to kolejny producent samochodów, który współpracuje z naszą Grupą. Posiadamy większość z możliwych akredytacji w krajach, gdzie zbudowaliśmy struktury naszej firmy. Jesteśmy autoryzowanym dostawcą m.in. dla Renaulta w Turcji, Fiata w Polsce, Volkswagena i Daimlera w Niemczech czy też Audi i Volvo w Belgi – dodaje Gos.
Umowa z zakładem AUTOMOBILE DACIA SA w Mioveni obowiązuje od 1 lipca na okres jednego roku. Exact Systems został jednym z trzech autoryzowanych dostawców rozwiązań w zakresie kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla Dacia oraz dostawców zewnętrznych tego producenta. Dacia jest częścią francuskiego koncernu Renault oraz największym rumuńskim producentem samochodów. Od stycznia do maja 2017 r. zakłady Dacia wyprodukowały łącznie 143.000 samochodów.
Rumuńska spółka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Grupie Exact Systems. Spółka w 2016 r. skontrolowała ponad 39 mln części, co oznacza wzrost aż o 247% w porównaniu do 2015 r. Obecnie Exact Systems w Rumunii zatrudnia blisko 300 kontrolerów jakości, jednak do końca roku liczba ta, w związku ze współpracą z Dacia i poddostawcami producenta, może zwiększyć się nawet o 80-100 osób.
– Zostanie autoryzowanym dostawcą Dacia to ogromna szansa do dalszego rozwoju nie tylko naszej rumuńskiej spółki, ale całej Grupy Exact Systems. Taka akredytacja daje nam dostęp do zleceń na terenach zakładów montażowych zarówno producenta, jak i jego dostawców. Dacia na co dzień współpracuje z ponad 350 dostawcami, wśród których zdecydowana większość, bo ok. 85%, to producenci międzynarodowi. To atrakcyjna baza potencjalnych klientów. Z częścią z nich już współpracujemy, z pozostałymi, mam nadzieję, że nawiążemy relacje biznesowe w przyszłości – mówi Jacek Opala, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój sprzedaży w Grupie Exact Systems.

Sponsor prognozy pogody
Witamy nowego mieszkańca

Dziś urodzili się...

Stanisław

 

Druga córka Czytelniczki Katarzyny

           

 

Uwaga! Objazd

Utrudnienia w komunikacji

Ruch wahadłowy na DW 793
Od 16 stycznia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na DW 793 na odcinku OD Hellenówki do ul. Dworskiej w Myszkowie. Utrudnienie jest związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 793 Żarki – Myszków.

 

Wyjątki w kursowaniu autobusów i tramwajów w 2018 roku
1 stycznia (poniedziałek) – Nowy Rok – rozkłady niedzielne
6 stycznia (sobota) – Trzech Króli – rozkłady niedzielne
2 kwiecień (poniedziałek) – Wielkanoc – rozkłady niedzielne
30 kwietnia (poniedziałek) – poniedziałek przed Świętem Pracy – rozkłady sobotnie
1 maja (wtorek) – Święto Pracy – rozkłady niedzielne
2 maja (środa) – Święto Flagi Państwowej – rozkłady sobotnie
3 maja (czwartek) – Święto Konstytucji 3 Maja – rozkłady niedzielne
4 maja (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Konstytucji 3 Maja a weekendem – rozkłady sobotnie
31 maja (czwartek) – Boże Ciało – rozkłady niedzielne
1 czerwca (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Bożego Ciała a weekendem - rozkłady sobotnie
15 sierpnia (środa) – Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rozkłady niedzielne
1 listopada (czwartek) – Wszystkich Świętych – rozkłady sobotnie
2 listopada (piątek) – piątek pomiędzy Świętem Wszystkich Świętych a weekendem – rozkłady sobotnie
24 grudnia (poniedziałek) – Wigilia – rozkłady sobotnie
25 grudnia (wtorek) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
26 grudnia (środa) – Święto Bożego Narodzenia – rozkłady niedzielne
31 grudnia (poniedziałek) – Sylwester – rozkłady sobotnie
Nocna weekendowa komunikacja autobusowa oprócz wszystkich weekendów, będzie kursowała w następujące noce:
Kwiecień: z 1 na 2; z 29 na 30; z 30 na 1 maja
Maj: z 1 na 2; z 2 na 3; z 3 na 4; z 31 na 1 czerwca
Listopad: z 1 na 2
Grudzień: z 23 na 24; z 24 na 25; z 25 na 26; z 30 na 31; z 31 na 1 stycznia 2019 r.

 

 

Pożegnania

Zmarł Marian Kurski


Nie żyje Marian Kurski, lekarz medycyny. Zmarł 9 stycznia 2018 r. Miał 69 lat. 

 

 

Zmarł Artur Sukiennik


Nie żyje Artur Sukiennik, biznesmen związany m.in. z branżą paliwową, b. sponsor "Włókniarza". Zmarł 9 stycznia 2018. Miał 43 lata.

 

Zmarł Seweryn Lewandowski


Nie żyje doc. dr inż. Seweryn Lewandowski, konstruktor, pisarz, wykładowca Politechniki Częstochowskiej, Uniwersytetu Bagdadzkiego w Iraku i PSG College of Technology (Uniwersytetu w Madrasie w Indiach), ekspert UNIDO i UNESCO, sybirak i kombatant, Członek Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość RP. Zmarł zm. 27 grudnia 2017, miał 97 lat.

 

Zmarł Sławomir Barański

Nie żyje Sławomir Barański  - sędzia zasłużony PZPN, w częstochowskiej organizacji sędziowskiej od 1985 roku. W ciągu 32 lat aktywnie działał w organizacji, będąc wiele razy w Zarządach Kolegium Sędziów. Zmarł 22 grudnia. Miał 60 lat. 

 

Zmarł Henryk Barylski


Nie żyje Henryk Barylski, żużlowiec ze złotej drużyny Włókniarza - był złotym (1974) oraz srebrnym (1975) medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski. Przez pewien czas był także związany z Motorem Lublin. Miał 73 lata.