Процедура поселення за місцем проживання / TYMCZASOWY KWATERUNEK OSÓB Z UKRAINY

2022-02-28

  1. Згiдно затвердженої в країні процедури бiженцi, перщ за все, повинні подзвонити на загально польську інфолінію (+48 226481111; +48 604932969; +48 505700701) або звернутися до одного з пунктів прийому, де отримають необхідну інформацію.

  2. У випадку скерування до міста Ченстохова, біженці повинні прибути до «Пункту прийому та направлення на тимчасове проживання», що знаходиться у Ченстохові за адресою: вул. Ogrodowa 24/44 (Карітас Ченстоховської архиєпархії).

  3. Після прибуття біженці заповнюють відповідні документи – картку, що складається з частини А та частини Б.

  4. У пункті прийому біженці отримають їжу та пакет з необхідними миючими засобами (так званий стартовий пакет).

  5. Після виконання всіх формальностей (перевірки та підписання картки працівником Управління та залишення її частини А) біженці направляються до місця проживання – вони будуть перевезені засобами зв’язку, організованими Службою пункту прийому.

  6. Після прибуття до закладу поселення біженець залишає на рецепції і частину Б картки, яка є підставою для його проживання.

  7. По карткам (частина Б), залишеним на рецепції закладу, щодня буде вивірятися список людей, які поселяються мерією; списки надсилатимуть до Urzędu Wojewódzkiego ( Воєводського Управління).

  8. Біженці матимуть повний пансіоном у відповідних закладах.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM opracował procedurę dotyczącą zakwaterowania w Częstochowie osób z Ukrainy.

1. Uchodźca - zgodnie z przyjętą w kraju procedurą - powinien w pierwszej kolejności zadzwonić na ogólnopolską infolinię (nr +48 226481111, +48 604932969,+48 505700701) lub zgłosić się do jednego z punktów recepcyjnych, gdzie otrzyma pomocne informacje.
2. W przypadku skierowania do miasta Częstochowy uchodźcy powinni zgłosić się do „Punktu przyjęcia i skierowania do tymczasowego miejsca zakwaterowania” zlokalizowanego w Częstochowie przy ul. Ogrodowej 24/44 (Caritas Archidiecezji Częstochowskiej).
3. Po przybyciu uchodźca wypełnia stosowne dokumenty - kartę składającą się z części A i części B.
4. W punkcie przyjęcia uchodźcy będą mogli otrzymać posiłek oraz paczkę z niezbędnymi środkami czystości (tzw. pakiet startowy).
5. Po dopełnieniu wszelkich formalności (weryfikacji i podpisaniu przez pracownika Urzędu karty i pozostawieniu jej części A) uchodźcy są kierowani do miejsca zakwaterowania - będzie istniała możliwość przetransportowania ich środkami komunikacyjnymi organizowanymi przez punkt.
6. Po stawieniu się w miejscu zakwaterowania uchodźca zostawia w recepcji część B karty, która jest podstawą do jego zakwaterowania.
7. Na podstawie pozostawianych kart w recepcji obiektu weryfikowana będzie lista osób zakwaterowanych przez Urząd Miasta. Lista będzie codziennie przekazywana do Urzędu Wojewódzkiego.
8. W wytypowanych obecnie obiektach uchodźcy będą mieli zapewnione pełne wyżywienie.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.