16 badań bezpłatnie w Galerii Jurajskiej

2021-05-10

Miałeś ostatnio problem z dostępem do lekarza, sam zrezygnowałeś z obawy przed koronawirusem, a może jesteś ozdrowieńcem? W centrum handlowym będzie można wykonać bezpłatnie aż 16 różnych badań, w tym na przeciwciała COVID-19 czy boreliozę. Stanie tu także punkt przeglądu domowej apteczki.
Choć pandemia odpuszcza, tysiące mieszkańców regionu wciąż mają problem z dostępem do lekarza. A może być jeszcze gorzej. Lada moment do specjalistów ruszy fala 2,5 miliona ozdrowieńców, potrzebujących diagnostyki, leczenia i rehabilitacji.
Odciążyć nieco lokalną służbę zdrowia w Częstochowie postanowiła Galeria Jurajska. Centrum handlowe w piątek i sobotę 14 i 15 maja, wspólnie z partnerem medycznym, organizuje dużą akcję prozdrowotną, w czasie której będzie można wykonać nieodpłatnie 16 badań diagnostycznych, a także skonsultować ich wyniki z lekarzem.
Pula badań obejmuje te podstawowe - m.in. poziomu glukozy we krwi, cholesterolu czy TSH, jak również bardziej specjalistyczne, w tym m.in. w kierunku boreliozy, Helicobacter pylori, WZW typu C czy przeciwciał COVID-19. Na miejscu będzie można również wykonać badanie markerów nowotworowych – jajnika, piersi oraz jelita grubego, badanie D-dimery, a także poziomu witaminy D. Specjaliści sprawdzą także kondycję serca i naczyń krwionośnych. W Jurajskiej działać będą 2 punkty, w których będzie można wykonać EKG spoczynkowe, a także ocenę ukrwienia kończyn. Mierzone będzie także ciśnienie tętnicze.
- Na mieszkańców regionu czekać będzie w sumie 7 gabinetów z bezpłatnymi badaniami i konsultacjami, które każdego z 2 dni akcji pracować będą po 8 godzin, od 10.00 do 18.00. Zgłaszający się będą mogli przejść całą procedurę diagnostyczną, zakończoną konsultacją z lekarzem – informuje Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.
Z badań może skorzystać ktoś, kto ukończył 18. rok życia. Organizatorzy nie wymagają żadnych skierowań. Jedyne, co trzeba zrobić, to zabrać ze sobą dokument tożsamości.
– Wystarczy przyjść, zarejestrować się i poczekać na swoją kolej w specjalnej, bezpiecznej strefie. I tyle. Po niedługim czasie i zestawie badań będzie można dowiedzieć się, w jakiej kondycji jest organizm i czy konieczne są dalsza diagnostyka i pomoc specjalisty – dodaje.
Jak zapewniają organizatorzy, akcja adresowana jest do wszystkich mieszkańców regionu. Wskazują jednak 3 grupy, które koniecznie powinny skorzystać z badań. Mowa o osobach, które w ostatnich miesiącach miały problem, aby dostać się do lekarza, a które cierpią na choroby przewlekłe, np. układu sercowo-naczyniowego, tarczycy, układu pokarmowego czy metabolicznego (cukrzycę). Dotyczy to także osób, które w obawie przed infekcją SARS-CoV-2 same rezygnowały z wizyt i kontroli.
Z badań powinny skorzystać także osoby obserwujące u siebie niepokojące symptomy np. ciągły ból głowy, szumy uszne, bóle w klatce piersiowej czy mięśniowe, kołatanie serca, refluks, przewlekłe zmęczenie. Diagnostykę rekomenduje się ozdrowieńcom, a także osobom, które chcą sprawdzić, czy przeszły bezobjawowo COVID-19. Dla tych ostatnich przygotowano bezpłatne badania przeciwciał SARS-CoV-2.
- Zdajemy sobie sprawę, że z powodu pandemii wielu mieszkańców regionu mogło mieć w ostatnich tygodniach utrudniony dostęp do lekarza albo zwyczajnie rezygnowało z wizyt w obawie przed wirusem – mówi przedstawicielka Galerii Jurajskiej. - Ta akcja ma pomóc w powrocie na właściwe medyczne tory, a co za tym idzie, wesprzeć diagnostykę oraz pokierować pacjenta dalej, nieco przy okazji wspierając lokalne poradnie POZ, mające nadal pełne ręce roboty – dodaje.
Ma w tym pomóc także specjalny Punkt Przeglądu Domowej Apteczki, w którym dyżurować będzie farmaceuta. Na miejscu będzie można dokonać przeglądu zażywanych leków i sprawdzić, czy któreś z nich przypadkiem nie wchodzą ze sobą w interakcje lub nie dublują się (ten sam lek może mieć różne nazwy). Farmaceuta pomoże także uporządkować apteczkę i pokaże, jak oznaczyć pudełka z lekami za pomocą m.in. lekolepek. Wystarczy zabrać za sobą tylko listę leków lub same leki.
- To częsty problem. Odwiedzamy wielu lekarzy, dostajemy różne leki, nie zdając sobie sprawy, że pewnych substancji czynnych się nie łączy albo zażywa je w większym odstępnie czasu. Co więcej, często w domu mamy leki, które nie pamiętamy, na co zostały nam zapisane. Jakieś np. pozostałości po chorobie sprzed roku. Farmaceuta doradzi nam co z nimi zrobić – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.


Fot. Galeria Jurajska /materiały prasowe

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.