19. zwycięstwo Exact Systems Norwida i 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej!

2021-04-02

Siatkarze Exact Systems Norwid potrzebowali zdobyć jeden punkt w ostatnim meczu rundy zasadniczej Tauron 1 Ligi, a wygrali 3:1 z BBTS-em Bielsko-Biała i zgarnęli całą pulę. Tym samym zakończyli fazę zasadniczą na wysokim, 4. miejscu w tabeli.
W środę siatkarze Exact Systems Norwida zakończyli rundę zasadniczą w Tauron 1 Lidze. Przed ostatnią kolejką walczyli o utrzymanie 4. miejsca, które dawało uprzywilejowaną pozycję w rundzie play-off. Częstochowianie o 4. miejsce walczyli z 5. Gwardią Wrocław, która miała 2 punkty straty do częstochowskiego zespołu.
Siatkarze trenera Piotra Lebiody zagrali na piątkę z plusem. Sprawili sobie, działaczom klubu, sponsorom drużyny i sztabowi szkoleniowemu wspaniały prezent przed świętami Wielkiej Nocy. Exact Systems Norwid pokonał wyżej notowany BBTS Bielsko-Biała (3. miejsce na zakończenie rundy zasadniczej) i zapewnili sobie 4. pozycję po rundzie zasadniczej. Dzięki temu pierwszy mecz play-off z Gwardią Wrocław rozegrają u siebie. Drugi odbędzie się we Wrocławiu, a na ewentualnie trzeci i decydujący drużyny przeniosą się ponownie do Częstochowy.
Po środowym spotkaniu widać było, że to częstochowianie są bardziej zmobilizowani i chcą odnieść zwycięstwo. Exact Systems Norwid rozpoczął od mocnego uderzenia. Wygrał pierwszego seta 25:22. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem i w drugiej partii oddali inicjatywę rywalom. BBTS przez cały sezon walczył o 1. miejsce w tabeli. Dopiero po weekendowej porażce stracił szansę na 1. i 2. miejsce. Goście zdeklasowali gospodarzy 25:17 i doprowadzili do remisu.
Na szczęście częstochowianie potrafili się podnieść po porażce. Trener Lebioda rotował składem. Gospodarze zagrali bardzo dobrze w trzecim secie, który zapewnił im meczowy punkt i 4. miejsce na zakończenie rundy zasadniczej w Tauron 1 Lidze. Również w czwartym secie Tomasz Kowalski, Damian Kogut, Tomasz Kryński, Jarosław Mucha i pozostali siatkarze Exact Systems Norwida postarali się o zwycięstwo. Wygrali 3:1 i mogli cieszyć się z 19. zwycięstwa w lidze. Podopieczni trenera Piotra Lebiody wywalczyli 54 punkty. Do 3. BBTS-u stracili 12 punktów, ale nad 5. Gwardią powiększyli przewagę do 3 punktów.
Środowe zwycięstwo z BBTS-em było też pierwszą wygraną w obecnym sezonie z zespołami z pierwszej trójki... To dobry znak przed play-off, że forma idzie w górę...
- Zwycięstwo z wyżej notowanym BBTS-em to wspaniały prezent przed świętami i na zakończenie rundy zasadniczej – cieszy się członek zarządu klubu i główny sponsor Lesław Walaszczyk. - Potrzebowaliśmy jeden punkt, a mamy trzy i 19. zwycięstwo w sezonie. Mam nadzieję, że to doda wiary i zmobilizuje naszych zawodników przed meczami play-off z Gwardią.

Exact Systems Norwid – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:17)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.

BBTS: Macionczyk, Piotrowski, Hunek, Krikun, Kapelus, Cedzyński, Marek (libero) – Czetowicz, Vicentin, Oniszk, Gryc.

Fot. M. Osuchowski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.