29 grudnia wraca „Świąteczne granie z Kubą”

2023-11-30

W turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy na zaproszenie Kuby Błaszczykowskiego zagrają gwiazdy sportu, filmu, estrady. Środki, które uda się zebrać z biletów, pomogą chorym i niepełnosprawnym dzieciom – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek będzie przekazany podopiecznym „Fundacji Ludzki Gest”, finansującej leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. A w Hali Sportowej Częstochowa zagrają m.in.: mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, legenda tenisa Agnieszka Radwańska, piosenkarka i autorka tekstów Magdalena Steczkowska, wybitna reprezentantka Polski w siatkówce Magdalena Śliwa, piosenkarka i kompozytorka Ania Wyszkoni, mistrz UFC Jan Błachowicz, wicemistrz świata na żużlu Patryk Dudek, siatkarscy wicemistrzowie świata Piotr Gacek i Łukasz Kadziewicz, aktor Paweł Małaszyński, wybitny reprezentant Polski w piłce nożnej Łukasz Piszczek, raper i kompozytor O.S.T.R. czy czterokrotny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik.

Dokładnie na miesiąc przed 5. edycją imprezy zorganizowano poświęconą jej konferencję prasową. Obok braci Kuby i Dawida Błaszczykowskich wziął w niej udział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. 

– Po raz kolejny przyjaciele Kuby Błaszczykowskiego spotkają się w naszym mieście w szczytnym celu. Częstochowska publiczność z pewnością ponownie wypełni trybuny naszej Hali Sportowej, by wspomóc charytatywną Fundację „Ludzki Gest” założoną przez byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski, a przy okazji świetnie się bawić. Tym bardziej, że patronuje jej sportowiec cieszący się dzięki swojej grze i życiowej postawie dużą sympatią Polaków, a częstochowianek i częstochowian  szczególnie – mówił podczas konferencji prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

– Jestem szczęśliwy, że po czterech latach powracamy z naszym charytatywnym wydarzeniem. Kiedy zapytaliśmy naszych przyjaciół, co sądzą o wznowieniu turnieju, ich reakcje były entuzjastyczne! Upewniło nas to w przekonaniu, że warto znowu zagrać dla podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”. Jestem bardzo wzruszony i gorąco dziękuję moim przyjaciołom, którzy przyjęli zaproszenie – bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie byłoby „Świątecznego Grania”. Dziękuję także wspaniałej częstochowskiej publiczności. Już nie mogę się doczekać, żeby się z Wami spotkać, chwilę porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcie – mówił Kuba Błaszczykowski.

Scenariusz tej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” będzie nieco odmienny od poprzednich. Za organizację niezmiennie odpowiada Dawid Błaszczykowski – członek zarządu Fundacji „Ludzki Gest”. – W tym roku postanowiliśmy skupić się na organizacji turnieju piłkarskiego, ponieważ okazało się, że chętnych do gry jest tak wielu, że wymaga to znacznie większego zaangażowania czasowego i logistycznego. Nie rezygnujemy jednak zupełnie z muzycznej części wydarzenia, ale zastanawiamy się nad jej nową formułą - wyjaśniał. 

Wszystko zacznie się 29 grudnia (piątek) o godz. 17.00 w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. Do wejścia uprawniają bilety-cegiełki w cenie 50 zł – można je już kupić online. Od 4 grudnia będą też do nabycia w Pubie Stacherczak przy al. Kościuszki 1. Dzieci do 7. roku życia – wstęp bezpłatny.

Cegiełki można też kupić, dokonując przelewu na konto Fundacji Ludzki Gest – nr 43 1750 0012 0000 0000 2862 7424. W tytule przelewu należy wpisać „CEGIEŁKA”, liczbę zamówionych biletów-cegiełek, telefon kontaktowy oraz imię i nazwisko osoby odbierającej cegiełki w dniu imprezy. Zakupione w ten sposób cegiełki będzie można odebrać 29 grudnia po okazaniu potwierdzenia przelewu.

„Świąteczne Granie z Kubą” wspierają liczne firmy, a także stowarzyszenie „Aktywna Częstochowa”. Patronat nad imprezą objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. 

Więcej informacji o organizatorze – Fundacji Ludzki Gest – na jej stronie www oraz fanpejdżu na FB.

Fot. Łukasz Kolewiński (UM) oraz grafika promocyjna turnieju

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.