3 sprawcy zatrzymani

2021-05-14

Dzięki czujności kryminalnego z „jedynki” pod koniec kwietnia jednego dnia zatrzymano 3 sprawców, którzy dopuścili się przestępstw kryminalnych - informuje częstochowska Policja.
Pod koniec kwietnia aspirant Piotr Tatarek w drodze na służbę zauważył 2 mężczyzn, którzy szli alejami w kierunku Jasnej Góry. Zaczął ich obserwować. Gdy znaleźli się na przejściu dla pieszych, jeden z mężczyzn, nie zważając na czerwone światło, wtargnął wprost pod nadjeżdżający pojazd. Gdy kierowca zatrzymał się, ten kopnął w samochód i zaczął się oddalać, cały czas nerwowo gestykulując. Funkcjonariusz powiadomił dyżurnego i dalej podążał za nimi.
Chwilę później był świadkiem, jak ten sam mężczyzna celowo złamał drzewko rosnące przy drodze, a kilka metrów dalej rozbił szybę w zaparkowanym samochodzie. Zaraz potem na miejsce przyjechał patrol z „jedynki”.
Agresywny i pobudzony chuligan został zatrzymany. 41-letni mieszkaniec Częstochowy usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Gdy po służbie ten sam policjant wracał do domu, w rejonie placu Rady Europy usłyszał wołanie o pomoc. Kobieta krzyczała, że jej partner został pobity. Aspirant Piotr Tatarek szybko rozpoznał sytuację i po upewnieniu się, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo, ruszył w pościg za oddalającymi się sprawcami.
Gdy do nich dobiegł, krzyknął, że jest policjantem i obezwładnił jednego z mężczyzn. Później ujął również jego kolegę. Po chwili na miejsce przyjechał patrol z „jedynki” wezwany przez stróża prawa.
Jak się okazało, 37-latek wraz z 32-letnim kolegą pobili swoją ofiarę, rozbijając szklaną butelkę na jego głowie i uderzając go po całym ciele. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi im do 8 lat więzienia.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.