Ale lipa

2021-02-11

Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej walczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2021. Jest jedynym drzewem z Polski, które znalazło się w zestawieniu. Można na nie głosować w internetowym plebiscycie.

„Wiejska dobrodziejka" — bo tak lipę nazywają okoliczni mieszkańcy — walczy o prestiżowy tytuł z 13 innymi finalistami z całej Europy. Licząca około 150-170 lat lipa drobnolistna (Tilia cordata Miller) rośnie niedaleko Mielca w miejscowości Dulcza Wielka w województwie podkarpackim. Do grona kandydatów do miana Europejskiego Drzewa Roku trafiła po tym, jak wygrała ubiegłoroczny ogólnopolski konkurs Drzewo Roku 2020.

Aby zagłosować na Europejskie Drzewo Roku 2021, należy odwiedzić stronę www.treeoftheyear.org i wybrać zakładkę GŁOSOWANIE. Następnie należy zaznaczyć DWA wybrane drzewa poprzez kliknięcie w okienko znajdujące się przy kafelku „Historia drzewa”. To ważne, by zaznaczyć dwa drzewa – dopiero po uczynieniu tego, na dole strony pojawi się okienko GŁOSUJ. W konkursie nie ma możliwości, by oddać głos tylko na jedno drzewo. Po potwierdzeniu chęci oddania głosów, należy wpisać swój adres e-mailowy, zaznaczyć okienko reCAPTCHA (w razie potrzeby przepisując wyświetlony tekst) oraz zaakceptować warunki konkursu. Po wysłaniu formularza, należy zalogować się na swoją skrzynkę e-mailową i potwierdzić oddanie głosów poprzez kliknięcie w link aktywacyjny.

Dokładna instrukcja głosowania znajduje się pod linkiem: https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/jak-glosowac-tlumaczymy-krok-po-kroku-1539.html

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.