Autobusy z darami dotarły na Ukrainę

2022-06-23

Pomoc z Częstochowy - w postaci 4 autobusów i 2 ton żywności - trafiła do ukraińskiego miasta Chmielnicki, z którym współpracujemy jako członkowie Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Dzięki wspólnym działaniom służb miejskich koordynowanym przez MPK w Częstochowie kolejne wsparcie trafiło do walczących z rosyjskim najeźdźcą Ukraińców. Kilka dni temu konwój składający się z czterech autobusów i pomocy rzeczowej zebranej przez częstochowian dotarł do Chmielnickiego. 

Niskopodłogowe 12-metrowe Solarisy Urbino z silnikami Euro 3, pozostające w taborowej rezerwie MPK, miały w perspektywie najbliższych miesięcy zostać przeznaczone do likwidacji. Stałoby się to w ramach rozliczenia projektu na zakup kolejnych autobusów elektrycznych, które za rok trafią do naszego miasta. Jednak za zgodą Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, z uwagi na bardzo dobry stan techniczny pojazdów, mogły zostać przekazane Ukrainie i służyć jako uzupełnienie tamtejszego taboru. Z uwagi na wojskowe konfiskaty wojenne zapotrzebowanie na tego typu pojazdy jest w Chmielnickim i całej Ukrainie ogromne.

Auta z aktualnymi przeglądami technicznymi, prowadzone przez kierowców MPK, bez problemów technicznych dotarły na miejsce, by służyć tamtejszym pasażerom. Dodatkowo na pokładzie jednego z Solarisów przewieziono około dwóch ton zebranych wcześniej przez uczniów częstochowskich szkół artykułów spożywczych (m.in. ryż, makaron, konserwy, woda pitna), które zostaną przekazane najbardziej potrzebujących mieszkańcom Chmielnickiego.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.