Baza ofert pracy dla pracowników nauki i studentów z Ukrainy

2022-05-24

Według szacunków nawet ponad 50 tys. naukowców musiało opuścić Ukrainę z powodu rosyjskiej agresji. Z myślą o nich powstała globalna baza ofert zatrudnienia, stworzona przez ruch Science For Ukraine. 

Niemal każda gmina i powiat w Polsce od tygodni przyjmują ogromne liczby uchodźczyń/uchodźców. Wiele z tych osób potrzebuje pracy – są wśród nich zarówno pracownicy uczelni ukraińskich, jak i studentki/studenci. Dlatego powstała baza danych, która może im pomóc w znalezieniu zajęcia lub kontynuowaniu studiów.

Wiele instytucji naukowych na świecie oferuje Ukrainkom i Ukraińcom różne formy zatrudnienia: udział w projektach, krótkoterminowe stypendia (3-, 6- i 12-miesięczne) lub stałą pracę – również na odległość. Ukraińskie Ministerstwo Nauki szacuje, że około 30 proc. pracownic/pracowników nauki (ponad 50 tys.) musiało opuścić swój kraj, a duża część z pozostałych, którzy zmienili miejsce pobytu w granicach Ukrainy, jest bez pracy lub zarabia 30 proc. tego co dawniej.

Baza danych jest efektem pracy ponad 150 wolontariuszek i wolontariuszy tworzących ruch Science for Ukraine (Nauka dla Ukrainy) Zainicjowały go m.in. polskie uczelnie. Celem ruchu jest monitorowanie pojawiających się potrzeb, pośredniczenie w kontaktach, ale przede wszystkim integrowanie informacji o ofertach pracy z całego świata w bazach danych i udostępnianie ich wszystkim potrzebującym.

Baza zawiera obecnie prawie 2200 ofert pracy i różnych form pomocy z instytucji naukowych z ponad 50 krajów. Samych ofert z Polski jest ponad 160. Z bazy można skorzystać poprzez tę stronę https://scienceforukraine.netlify.app/#/positions.

Opisy wakatów są w języku angielskim.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.