Bezpieczne wakacje w Parku Lisiniec

2020-06-29

Podczas wakacji częstochowska policja prowadzi działania profilaktyczno-edukacyjne, by każdy bezpiecznie mógł spędzić ten wolny czas. Od wtorku do piątku stróże prawa wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali w Parku Lisiniec akcję „Bezpieczne Wakacje” - działania adresowane do wszystkich mieszkańców, którzy korzystając z pięknej wakacyjnej pogody, postanowili wypoczywać nad zbiornikiem wodnym.

W okresie wakacyjnym wszystkie służby angażują się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Od środy do piątku częstochowska Policja wspólnie ze Strażą Pożarną prowadzą działania w Parku Lisiniec. Profilaktyk z prewencji - asp. Daniel Zych prowadzi rozmowy z rodzicami i dziećmi o bezpiecznym wypoczynku, przedstawiając główne założenia niedawno rozpoczętej akcji „Misie i dzieci toną po cichu” oraz rozdaje materiały promocyjne każdemu, kto prawidłowo odpowie na pytanie z zakresu wiedzy o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą. Sierż. szt. Mariola Kowalczyk - Trąbska z częstochowskiej drogówki dba o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, rozdając opaski odblaskowe oraz przypominając pieszym i rowerzystom o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzielnicowi z Komisariatu I w ramach obchodu również zwracają uwagę, czy wypoczywający na plaży przestrzegają przepisów i czy małoletnie dzieci nie są pozostawione bez opieki. Natomiast mundurowi ze swoimi czworonożnymi pupilami z zespołu konnego i przewodnicy psów służbowych patrolują teren Parku, sprawdzając, czy wypoczywający są bezpieczni.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy WOPR, pilnując, by korzystający z wodnych kąpieli przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa, natomiast Straż Pożarna prowadzi ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego, które cieszą się dużym zainteresowaniem wypoczywających.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.