Bezpłatne formy wsparcia

2021-09-15

„Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznymi zawodowym” - to nazwa projektu, w ramach którego mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy oraz powiatu z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami psychicznymi będą mogli skorzystać z bezpłatnych form wsparcia. Nabór właśnie się rozpoczął i potrwa do 29 września – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Do udziału w projekcie „Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym 3 ” zaprasza częstochowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w partnerstwie z Centrum Doradczo-Edukacyjnym ProEfecto dr Marietta Blachnik-Gęsiarz.

Mogą w nim wziąć udział osoby dorosłe, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym (np. Zespołem Downa, porażeniem mózgowym), niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami psychicznymi, bezrobotne lub nieaktywne zawodowo.

W ramach projektu przewidziano różne formy wsparcia, m.in.: indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym; warsztaty kompetencji społecznych; konsultacje z lekarzem psychiatrii i lekarzem ds. fizjoterapii;  fizjoterapię i zajęcia terapeutyczne „Zdrowy kręgosłup”; poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy; certyfikowane kursy zawodowe oraz płatne staże zawodowe.

Projekt „Niepełnosprawni-pełnosprawni w życiu społecznym i zawodowym 3” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabór do projektu trwa do 29.09.2021 r.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać: w Biurze Projektu przy ul. Focha 71a (czynne codziennie w godzinach 7:00-16:00), ze strony internetowej www.psoni.czest.pl, a także w Biurze Partnera Projektu przy ul. Limanowskiego 15/4 (czynne codziennie w godzinach 10:00-19:00) i ze strony internetowej: www.proefecto.pl 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta. Zdjęcie pochodzi ze strony Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1
Zdjęcie reklamy numer 2

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.