Biegowa sobota. Będą ograniczenia w ruchu

2023-05-13

13 maja startuje uliczny Bieg Częstochowski, który po raz 13. organizuje Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Zarówno amatorzy, jak i zawodowcy mogą sprawdzić się na 10-kilometrowym dystansie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Bieg Częstochowski to masowa impreza dla szerokiego grona miłośników biegania – zarówno zawodników z wieloletnim doświadczeniem, jak i debiutantów. Możliwość uczestnictwa w biegu niezależnie od poziomu sportowego sprawia, że wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Każdy może zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Sam poziom organizacyjny zawodów co roku jest wysoko oceniany, czego wyrazem są liczne wyróżnienia przyznawane imprezie, a przede wszystkim duża frekwencja.
Dziś, w sobotę 13 maja o godz. 16.00 ruszy kolejna edycja imprezy. Trasa z atestem PZLA poprowadzi z III Alei NMP, a dalej wokół Klasztoru Jasnogórskiego.
W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nagrody będą odpowiednio wynosiły:
- za miejsce I - 700 zł
- za miejsce II - 500 zł
- za miejsce III - 300 zł
W klasyfikacji najszybsza Polka i najszybszy Polak:
- za miejsce I - 700 zł
Organizatorzy gwarantują, że na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a cele, które przyświecają tym zawodom, to popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej, promocja miasta Częstochowy oraz integracja środowiska biegaczy i mieszkańców.

UWAGA KIEROWCY I PASAŻEROWIE MPK
W związku z organizacją 13. Biegu Częstochowskiego 13 maja w godz. 13.30-20.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego następujące ulice: III Al. NMP, Wieluńska, południowy parking Rynku Wieluńskiego, Klasztorna, Kubiny od ul. Ewy do Klasztornej, Ewy, Wyszyńskiego na odcinku od ul. Ewy do Klasztornej, 7 Kamienic, Pułaskiego na odcinku od ul. Kopernika do Al. NMP, Popiełuszki od wjazdu na parking hotelu Mercure do Al. NMP, Kossak-Szczuckiej.
Obie jezdnie III Al. NMP będą zamknięte w godz. 8.00–20.00. Równocześnie w tych godzinach będzie tam obowiązywał zakaz parkowania. Tym samym zawieszone będą również postoje TAXI w III Al. NMP.
Ul. 3 Maja będzie drogą bez przejazdu (zamknięcie wjazdu w Wieluńską przy Pasażu Biskupa Bareły).
Ul. Kubiny będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy.
Ul. Wyszyńskiego będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. św. Jadwigi do skrzyżowania z ul. Ewy.
Ul. Waszyngtona będzie drogą bez przejazdu od skrzyżowania z ul. Stryjeńskiej do skrzyżowania z Pułaskiego.
Zamknięcie pozostałych ulic będzie obowiązywać w godz. 13.30 – 20.00.
Działalność parkingu przy ul. 7 Kamienic w rejonie Pasażu bp. Bareły na czas biegu będzie zawieszona.
W sobotę obowiązywały będą objazdy w rejonie Jasnej Góry
(linie 12, 15, 22, 27 i 31)
Zmiany tras linii komunikacji miejskiej:
Linia 12
Kierunek Gnaszyn Dospel: od Dworca PKS przez Sobieskiego, Śląską i Kilińskiego do alei Jana Pawła II i dalej bez zmian.
Kierunek Raków Dworzec PKP: od Rynku Wieluńskiego prosto przez aleję Jana Pawła II, następnie Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.
Linia 15
Kierunek Kukuczki: od Dworca PKS przez Sobieskiego, Śląską i Kilińskiego do alei Jana Pawła II i powrót na stałą trasę od Komendy Miejskiej Policji
Kierunek Korkowa: od Komendy Miejskiej Policji przez aleję Jana Pawła II, Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego, dalej bez zmian.
Linia 22
Kierunek Łojki: od Sobieskiego przez Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary, Kordeckiego do św. Jadwigi i dalej bez zmian.
Kierunek Gombrowicza: od św. Jadwigi przez Kordeckiego, św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego do Sobieskiego i dalej bez zmian.
Linia 27
W obu kierunkach zmiana trasy w Śródmieściu: KSSE KUSIĘCKA - … - aleja Najświętszej Maryi Panny – aleja Kościuszki – aleja Armii Krajowej – aleja Jana Pawła II – Rynek Wieluński - … - GNASZYN DOSPEL.
Linia 31
Kierunek Cmentarz Komunalny: od Sobieskiego przez Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary i od Kordeckiego powrót na stałą trasę.
Kierunek Piłsudskiego: z Kordeckiego przez św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego i od Sobieskiego powrót na stałą trasę.
Z uwagi na objazdy nieczynne będą następujące przystanki:
- JASNA GÓRA przy ul. 7 Kamienic, w kierunku Pułaskiego;
- ŚW. KAZIMIERZA przy ul. Pułaskiego, w kierunku Parkitki;
- KOMENDA MIEJSKA POLICJI przy ul. Popiełuszki, w kierunku III Alei.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.