Brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwida za 19 zwycięstw w rundzie zasadniczej i 4. miejsce

2021-04-07

Siatkarze Exact Systems Norwida zajęli 4. miejsce w Tauron 1 Lidze po rundzie zasadniczej. Czy utrzymają się również w czołowej czwórce po rundzie play-off?

To jak na razie najlepszy sezon siatkarzy częstochowskiego Exact Systems Norwida na zapleczu Plus Ligi. Drużyna trenowana przez Piotra Lebiodę zajęła po rundzie zasadniczej wysokie, 4. miejsce. Częstochowscy siatkarze wygrali 19 spotkań i tylko 9 razy schodzili z boiska pokonani. Z 54 zdobytymi punktami zajęli 4. miejsce na 15 drużyn.

Exact Systems Norwid wygrał 4 mecze po 3:0, 10 spotkań po 3:1 i 5 meczów po 3:2. Częstochowianie przegrali 2 razy po 2:3, 2 razy po 1:3 i 5 razy po 0:3. Przegrane przytrafiały się głównie z drużynami z pierwszej trójki (LUK Politechnika, Visła Bydgoszcz po dwie przegrane, BBTS Bielsko Biała – jedna przegrana) i Gwardią Wrocław (dwie przegrane), z którą częstochowianie będą walczyć w pierwszej rundzie play-off. Exact Systems Norwid przegrał też jeden mecz z KPS-em Siedlce i zaliczył „wpadkę” z BAS Białystok. Ogólnie jednak częstochowskim siatkarzom należy się „piątka” i duże brawa za grę w rundzie zasadniczej. Oby również w fazie-play off przynieśli swoim kibicom tyle samo, albo i więcej radości ze zwycięstw...

W pierwszej rundzie Exact Systems Norwid zmierzy się z Gwardią Wrocław. Drużyny będą grać do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się w Częstochowie, bo częstochowscy siatkarze zajęli wyższe miejsce od Gwardii w tabeli po rundzie zasadniczej.

Tabela Tauron 1 Ligi po rundzie zasadniczej

 1. LUK Politechnika Lublin 28 74 77:17
 2. Visła Bydgoszcz 28 70 79:28
 3. BBTS Bielsko-Biała 28 66 73:31
 4. Exact Systems Norwid Częstochowa 28 54 63:47
 5. Gwardia Wrocław 28 51 63:47
 6. Polski Cukier Avia Świdnik 28 48 55:49
 7. KPS Siedlce 28 47 59:50
 8. Mickiewicz Kluczbork 28 43 56:54
 9. Lechia Tomaszów Mazowiecki 28 35 51:61
 10. AZS AGH Kraków 28 31 45:64
 11. Zaksa Strzelce Opolskie 28 27 38:65
 12. Olimpia Sulęcin 28 25 36:65
 13. Krispol Września 28 25 39:70
 14. BAS Białystok 28 19 34:75
 15. MCKiS Jaworzno 28 15 29:74

Fot. Marek Osuchowski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.