Budżet Obywatelski - 7. edycja do oceny

2021-01-13

Aby wziąć udział w ocenie – czyli ewaluacji – minionej edycji częstochowskiego BO wystarczy do 24 stycznia wypełnić krótką, prostą, anonimową ankietę online. Odpowiedzi i sugestie pomogą usprawnić procedurę, dzięki której wspólnie decydujemy, na co przeznaczyć niemałą porcję miejskiego budżetu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Ostatnia, prowadzona w warunkach pandemii koronawirusa edycja BO pokazała, że – na przekór niezależnym od nas utrudnieniom – chcemy uczestniczyć w życiu miasta, zgłaszać pomysły warte realizacji, przekonywać innych do ich poparcia, brać udział w głosowaniu.  

Po zakończeniu całej procedury – znowu czas na jej ocenę. Służy do tego ankieta online na stronie http://www.konsultacje.czestochowa.pl  Będzie dostępna do 24 stycznia.

Zaznaczone odpowiedzi i przekazane uwagi będą szczegółowo analizowane podczas wysłuchania publicznego. Wtedy też odbędzie się dyskusja o ewentualnych korektach procedur, których celem byłoby usprawnienie BO w przyszłych latach – tak, aby jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom możliwie największej grupy częstochowian i częstochowianek.

Ankieta jest anonimowa. W każdym pytaniu należy zaznaczyć jedną odpowiedź. Wypełnienie całości trwa naprawdę chwilkę – nawet gdy zdecydujemy się też przekazać na końcu nasze osobiste uwagi co do sposobu organizacji BO.

W 2020 r. powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego m.in. nowe boiska, place rekreacji rodzinnej, poprawiła się infrastruktura drogowa i pieszo-rowerowa.

W tym roku zrealizowanych zostanie 139 nowych pomysłów, na które głosowało ponad 24,5 tysiąca osób. Przystępne procedury – a właśnie ich tworzeniu służy ewaluacja – to ważny element zachęcający do udziału w całym przedsięwzięciu.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.