„Cebula” wzruszy ponownie

2021-10-13

Spektakl „Cebula” autorstwa Łukasza Staniszewskiego w reżyserii Marka Ślosarskiego zostanie zaprezentowany w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) w poniedziałek 18 października. Początek o godz. 17.00.

Występują: Iwona Chołuj, Paulina Kajdanowicz, Paweł Bilski, Szymon Kowalik, Adam Machalica. 

Spektakl w „Gaude Mater” zostanie zaprezentowany wyjątkowo metodą „scena na scenie”. 

Wstęp - datek do puszki na rzecz budowy Domu Oczami Brata, którą można wesprzeć m.in. za pomocą linku: https://www.siepomaga.pl/oczamibrata

Rezerwacja miejsc - 533-527-368.

Spektakl, który miał premierę w sierpniu w Teatrze im. Adama Mickiewicza spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. 

Tak o "Cebuli" pisze Grzegorz Kempiński - polski reżyser teatralny, związany z wieloma teatrami w kraju: „Wystarczy po prostu kochać – Piękny i poruszający spektakl widziałem w końcu w teatrze! Warto o tym napisać! Warto o tym przeczytać!

W zdominowanym ostatnio przez brzydotę, turpizm, estetykę rodem z klubów porno, nieudolność warsztatową, tanią politykę i inne temu podobne antywartości teatralne, teatrze polskim, zobaczyłem niedawno coś tak rzadkiego, jak spektakl zawodowo zrobiony i zagrany, posługujący się metaforą, piękny, poruszający i wzruszający.

W Teatrze Nowym w Częstochowie, na Małej Scenie Teatru Mickiewicza, Marek Ślosarski brawurowo wyreżyserował spektakl o bardzo trudnej tematyce, traktujący bowiem o ludziach z niepełnosprawnościami.

Nie popadł przy tym ani w łzawy patetyzm, ani w płaską dosłowność, a co być może najważniejsze, zaktywizował ludzi, których prawie nigdy nie widziałem w teatrze, osoby z tym samym problemem, co bohater dramatu scenicznego.

Ich cudowne reakcje przed, po i przede wszystkim w trakcie przedstawienia były dla mnie równie piękne, jak sam spektakl. A chyba najpiękniejsi w tym wszystkim byli ich opiekunowie i rodzice i troska z jaką ich traktowali.

Niby to takie proste, a patrzcie jakie trudne!

Wystarczy po prostu kochać, zarówno na scenie, jak i poza nią, a nagle dzieją się cuda!

Polecam tę metodę wszystkim, ale zwłaszcza, zmanierowanym, zdeprawowanym władzą i własną karierą tak zwanym dyrektorom obecnych teatrów!”.

19, 22, 23, 24, 25 października „Cebula” wyjedzie w Polskę. Przed aktorami: Wrocław, Gdynia, Kołobrzeg, Szczecin, Zielona Góra. A 22 listopada „Cebula” zaprezentowana zostanie aż trzy razy, ponownie na scenie kameralnej Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, w godzinach: 10.00, 12.00, 18.00. Spektakle połączone będą ze spotkaniami z aktorami. Rezerwacja miejsc: 533-527-368.

Fot. Marcin Szpądrowski / Materiały organizatorów

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.