Certyfikacja policyjnych wierzchowców

2021-05-17

Na początku ubiegłego tygodnia odbył się egzamin II stopnia, któremu poddano konie służbowe z częstochowskiej prewencji. 11 wierzchowców kolejny raz udowodniło, że jest zdolnych do pełnienia służby w miejscach mocno zatłoczonych oraz zabezpieczać imprezy sportowe czy demonstracje na Śląsku. Dodatkowo egzamin jeździecki II stopnia zdali również sierżant Katarzyna Lewińska i starszy posterunkowy Wojciech Grajcar - informuje częstochowska Policja.

Atestacja koni jest sprawdzianem, podczas którego muszą się wykazać odwagą oraz posłuszeństwem i wykonać wszystkie polecenia jeźdźców. Certyfikacja, którą policyjne rumaki przeszły pozytywnie, przebiegła pod okiem podinspektora Rafała Zemły - Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, komisarz Izabeli Dobrowolskiej - koordynatora z Komendy Głównej Policji, nadkomisarz Katarzyny Wesołowskiej - zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz aspiranta sztabowego Adama Chmela również z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Koń policyjny powinien się charakteryzować przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu, dlatego podczas atestacji drugiego stopnia policjanci oraz ich podopieczni przeszli test sprawności użytkowej, pokonując różne przeszkody w niecodziennych dla tych zwierząt warunkach – przy huku petard, wystrzałów z broni gładkolufowej i w kłębach dymu.
Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.