CITY TRAIL Katowice: ostatni bieg edycji już w niedzielę

2023-03-22

Przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, w ramach którego w okresie jesienno-zimowym odbywa się 50 biegów w 10 miastach. Katowice są jednym z nich. W niedzielę 26 marca odbędzie się piąty, ostatni katowicki bieg w edycji 2022/2023. Zawody będą szczególne, bo po raz pierwszy w historii medale za ukończenie cyklu będą wręczane po ostatnich zawodach. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę 22 marca. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów.

* Medale tuż po biegu

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl Grand Prix. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i pamiątkowy medal, trzeba ukończyć minimum 3 z 5 biegów. Dotychczas odbiór medali był możliwy na oficjalnym zakończeniu sezonu organizowanym kilkanaście dni po ostatnim biegu. W tym roku formuła uległa zmianie i pamiątkowe krążki będą do odbioru już w dniu piątego, zamykającego sezon biegu, w okolicy mety nad stawem Janina. Nagrody będą z kolei wręczone 5 kwietnia w Sklepie Biegacza (ul. Gawronów 6, lok. 9). Osoby, które nie odbiorą medali w niedzielę, będą mogły to zrobić od 5 kwietnia we wspomnianej lokalizacji.

* Alicja Konieczek Ambasadorką cyklu

Niedawno Ambasadorką CITY TRAIL została Alicja Konieczek,  specjalistka od dystansu 3000 m z przeszkodami. Reprezentowała Polskę w IO w Tokio.

- Bieganie w okresie jesienno-zimowym jest zazwyczaj trudniejsze niż w innej części roku z uwagi na kilka czynników: chłodniejsze, krótsze dni i mniej słońca, które powodują przygnębiającą aurę i sezonową depresję. Jednak dzięki CITY TRAIL mamy możliwość, aby sport - bieganie zimą było czymś wspaniałym i budującym pod okres wiosenny i letni. Takie urozmaicenie w monotonnym treningu zimowym jest bardzo dobre także dla głowy, pomaga utrzymać motywację. Charakter biegów CITY TRAIL to także możliwość zdobycia nowych znajomych, bo biegi przyciągają wiele osób z pasją. Nie można zapominać o naturalnej nawierzchni, na której startujemy podczas CITY TRAIL. To świetny bodziec treningowy, wzmacnia nie tylko stopy, kostki, Achillesy i biodra, ale powoduje mentalne przygotowanie pod tak popularne w Polsce biegi uliczne, które przecież nie zawsze odbywają się na idealnych, płaskich trasach - uważa Alicja Konieczek, medalistka mistrzostw Polski, reprezentantka kraju na arenie międzynarodowej

* Puchar Siły Kobiet Herbapolu Poznań

Niedzielne zawody to także akcja adresowana do kobiet - Puchar Siły Kobiet, organizowany we współpracy z Herbapolem Poznań. Będzie to dodatkowa klasyfikacja dla pań oraz nagrody dla trzech najszybszych zawodniczek.

* Klasyfikacja generalna

Sytuacja w męskiej klasyfikacji generalnej jest niezwykle ciekawa. Identyczną liczbę punktów za miejsca mają Oliwier Mutwil oraz Dawid Malina i to któryś z nich zwycięży w końcowej klasyfikacji. Na ten moment liderem jest Oliwier Mutwil, który biegał w kończącym się sezonie najszybciej. Wśród kobiet najskuteczniejszą biegaczką jest Agnieszka Gortel-Maciuk, która wygrała trzy biegi i jest już pewna końcowego sukcesu.

* Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Katowicami biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Ostatnim sportowym akcentem edycji będzie ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold zaplanowany na 1 kwietnia - w warszawskim Lesie Bielańskim. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury.

Harmonogram wydarzenia:

godz. 8.30 - otwarcie biura zawodów

godz. 9.20 - zbiórka najmłodszych uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)

godz. 9.45 - zbiórka uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)

godz. 10.00 - zbiórka uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m) / start rozgrzewki przed biegiem głównym na 5 km

godz. 10.15 - zbiórka uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)

godz. 10.15 - początek wydawania medali w CITY TRAIL Junior

godz. 10.30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego

godz. 11.00 - start biegu głównego na 5 km

godz. 11.20 - początek wydawania medali w biegu głównym

godz. 11.40 - dekoracja Pucharu Siły Kobiet

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.