Częstochowianie sędziowali zawody na najwyższym poziomie

2023-07-11

Częstochowianie prowadzili finał mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej. Mecz o złoty medal sędziowali Marcin Dobrzański i Artur Kucharski, a sędzią głównym turnieju był Wojciech Kasprzyk – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Polski Związek Piłki Siatkowej nominował na te zawody trzech sędziów z Częstochowy. Wojciech Kasprzyk był sędzią głównym i czuwał nad sprawnym przebiegiem finału. Arbitrzy Marcin Dobrzański i Artur Kucharski sędziowali mecze. Częstochowianie spisali się bardzo dobrze i sędziowali finałowy mecz, rozstrzygający o mistrzostwie Polski i złotych medalach.

Dwudniowy turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej odbył się w miniony weekend w Wielkiej Nieszawce koło Torunia na boiskach hotelu Olender. O medale walczyło 16 par. Złoto wywalczyły Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio. W finale pokonały Julię Radelczuk i Paulinę Łabuz 2:1. Z kolei w starciu o brąz Julia Kielak i Maja Kruczek ograły Klaudię Łyduch i Maję Salawę 2:0.

Arbitrzy z Częstochowy od kilku lat zapraszani są do sędziowania siatkarskich rozgrywek o najcenniejsze krajowe trofea. Wystarczy wspomnieć choćby o tegorocznych marcowych Mistrzostwach Polski Juniorek w Dębicy, na których Marcin Dobrzański poprowadził spotkanie finałowe jako pierwszy sędzia. Arbiter świetnie sobie radzi także jako zawodnik – na zorganizowanym na samym początku 2023 r. VI sędziowsko-trenerskim turnieju integracyjnym w Żorach przyznano mu miano najlepszego rozgrywającego. 

Fot. z archiwum sędziów 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.