Częstochowskie elektryki już pewne

2020-06-29

Umowa, na mocy której do końca 2020 r. do taboru miejskiego przewoźnika dołączy 15 nowych, całkowicie elektrycznych autobusów, została 10 września podpisana w siedzibie częstochowskiego MPK - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie

Dostawę 12-metrowych autobusów przygotuje firma Autosan wyłoniona w postępowaniu przetargowym, która za wyprodukowanie pojazdów wraz z infrastrukturą do ładowania i długoterminowy najem całości na 7 lat otrzyma około 48 mln zł brutto. 

Dokumenty pozwalające na finalizację zamówienia podpisali prezes Autosana Eugeniusz Szymonik oraz prezes MPK Mariusz Sikora i jego zastępca Robert Madej. 

Prototypowy egzemplarz elektrycznego Autosana wozi już od dwóch tygodni częstochowskich pasażerów w ramach testów przygotowujących. 

Oprócz przestronnego wnętrza, bogatego wyposażenia i zeroemisyjnego napędu, najbardziej charakterystyczny dla aut będących przedmiotem zamówienia będzie zasięg, jaki osiągną na jednym ładowaniu – a będzie to ok. 240 km. Pozwoli to na eksploatację nowego taboru na trasach zdecydowanej większości linii MPK. Transakcja jest elementem programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie i założeń ugody z NFOŚiGW.

Fot. Materiały MPK

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.