Częstochowskie Wodociągi w systemie ekozarządzana

2021-10-13

Deklaracja Środowiskowa EMAS Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie spełnia wymagania unijnego systemu ekozarządzania. Przedstawia ona działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, zdrowia i życia ludzkiego oraz promowania idei odpowiedzialnego korzystania z zasobów wody – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie utrzymał Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego w rejestrze organizacji zarejestrowanych w unijnym systemie ekozarządzania i audytu EMAS. Wcześniej przeprowadzono postępowania sprawdzające. Pozytywny wynik dały też audyt weryfikujący i walidacja aktualizacji V wydania Deklaracji Środowiskowej EMAS.

Rejestracja w systemie EMAS potwierdza, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie, realizując działalność gospodarczą:

- podejmuje działania minimalizujące negatywnie oddziaływanie na środowisko przyrodnicze,

- prowadzi oszczędną gospodarkę materiałową,

- przestrzega obowiązujących wymagań prawnych,

- wprowadza w życie zasady społecznej odpowiedzialność biznesu,

- mobilizuje pracowników, aby jeszcze bardziej włączali się w systematyczną poprawę efektywności działalności środowiskowej,

- rozwija świadomość ekologiczną pracowników, dzieci i młodzieży oraz partnerów biznesowych. 

Dla Wodociągów system EMAS to także ważne narzędzie do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju opublikowanych w Rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ „Przekształcamy nasz świat: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju”, a w szczególności Celu 6: „Czysta woda i warunki sanitarne”.

Na stronach internetowych Przedsiębiorstwa dostępny jest także formularz krótkiej ankiety dotyczącej Deklaracji Środowiskowej EMAS, w której można wyrazić opinie o działalności PWiK m.in. w kontekście ochrony środowiska przyrodniczego i w zakresie formy Deklaracji Środowiskowej EMAS. 

Ankietę można pobrać pod informacjami o Zintegrowanym Systemie Zarządzania PWiK: https://www.pwik.czest.pl/zintegrowany-system-zarzadzania2

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.