Dla pieszych i rowerzystów

2021-03-26

Przy al. Armii Krajowej (na odcinku od ul. Kiedrzyńskiej do al. Jana Pawła II) powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Zastąpi istniejący do tej pory, wysłużony chodnik – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Będąca dopełnieniem przebudowy linii tramwajowej inwestycja zakłada m.in. rozbiórkę obecnie funkcjonującego ciągu, budowę nowego koryta i obramowania, wykonanie asfaltowej nawierzchni ścieżki rowerowej i deptaka z płyt chodnikowych oraz wykonanie niezbędnych dopracowań technicznych. Roboty obejmą odcinek o długości 1,7 km, na którym powstanie nowy ciąg pieszy o szerokości do 2,5 m oraz ścieżka rowerowa o szerokości 2 m. Realizacja przedsięwzięcia ma przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych i rowerzystów wzdłuż al. Armii Krajowej. Będzie to dostosowanie drogi rowerowej wykonanej kiedyś z kostki (i tak dotychczas funkcjonującej) do obecnie obowiązujących standardów budowy dróg rowerowych w mieście.

Prace nad budową ścieżki powinny zakończyć się latem. Koszt inwestycji ma wynieść ok. 1,7 mln zł.

24 marca o planach budowy rozmawiali prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, prezes MPK Mariusz Sikora, pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie Łukasz Kot oraz przedstawiciel wykonawcy, dyrektor kontraktu NDI S.A. Łukasz Susło.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.