Dobre wieści z Mistrzostw Świata w nordic walking w Szklarskiej Porębie

2022-09-07

W Szklarskiej Porębie odbyły się w miniony weekend zorganizowane przez INWA (International Nordic Walking Association) Mistrzostwa Świata w nordic walking.

Pierwszy dzień to zmagania indywidualne na dystansach 5, 10 km i w półmaratonie. Dwójka naszych zawodników startowała, reprezentując wyselekcjonowaną przez Polskie Zrzeszenie Nordic Walking kadrę Polski, pozostali natomiast w barwach klubowych. Mistrzostwa miały formułę open.

Nasi zawodnicy wywalczyli cztery złote (Bogdan Barczyk, Bartłomiej Dębski, Magda Rajek, Tomasz Marczak) i dwa srebrne medale (Małgorzata Niedźwiecka, Agnieszka Pinis) w kategoriach wiekowych, ponadto Marcin Cieśluk zwyciężył, a Agnieszka Dybeł zajęła trzecie miejsce w kategoriach osób niepełnosprawnych.

W niedzielnej rywalizacji sztafet 4x 5km reprezentujący Team Poland - Tomasz Marczak (sztafeta mieszana), Magda Rajek (sztafeta kobieca) i Bogdan Barczyk (sztafeta męska) zostali złotymi medalistami, a dwie nasze sztafety klubowe zajęły miejsca tuż za podium - sztafeta mieszana w składzie Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński, Bartłomiej Dębski oraz sztafeta mieszana 60+ w składzie Bożena Jurczyńska, Małgorzata Niedźwiecka, Bogusław Radziejowski, Zbigniew Szczęśniak.

Wyniki wszystkich naszych zawodników:

Półmaraton:

Magda Rajek -  Team Poland - 1m K45, 4m open

10km

Bogdan Barczyk 1m M55, 6m open

Daniel Wojtasiński 4m M40, 9m open

Jarosław Janeczek 5m M40

Mirosław Bartczak 4m M60

Piotr Paludkiewicz 7m M50

Zbigniew Szczęśniak 6m M60

Małgorzata Niedźwiecka 2m K65

Jolanta Barczyk 5m K60

5km

Tomasz Marczak - Team Poland - 1m open, 1m M18

Bartłomiej Dębski 1m M40

Anna Kweczka-Janeczek 4m K40, 9m open

Marcin Cieśluk 5m M45, 1m M-niep.

Agnieszka Pinis 2m K45

Bogusław Radziejowski 11m M60

Rafał Plewiński 7m M35

Agnieszka Dybeł 9m K40, 3m K-niep.

Sztafety:

Tomasz Marczak - Team Polska 2 - pierwsze miejsce sztafeta mieszana

Magda Rajek - Team Polska 4 - pierwsze miejsce sztafeta kobieca

Bogdan Barczyk - Team Polska 7 - pierwsze miejsce sztafeta męska

Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński, Bartłomiej Dębski - czwarte miejsce sztafeta mieszana

Bożena Jurczyńska, Małgorzata Niedźwiecka, Bogusław Radziejowski, Zbigniew Szczęśniak - czwarte miejsce sztafeta mieszana 60+.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.