dr n. med. Bartosz Muskała

2020-06-29

O mnie www.gabineturolog.pl Specjalista urolog - posiadacz prestiżowego tytułu FEBU - Fellow of European Board of Urology. Absolwent Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2009r). Obecnie pracuje w Klinice Urologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu (od 2011r). Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Autor i współautor wielu prac naukowych publikowanych w piśmiennictwie krajowym i zagranicznym. Wielokrotnie występował na krajowych i międzynarodowych kongresach naukowych (m.in. EAU 13th Central European Meeting (CEM). Uczestniczył w wielu zagranicznych kursach doskonalących (m.in. kurs laparoskopowej chirurgii nerki – Aesculap Academie Berlin). W 2019 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych broniąc rozprawę pt. "Wyniki leczenia u chorych z dodatnim marginesem chirurgicznym i miejscowo zaawansowanym rakiem gruczołu krokowego po prostatektomii radykalnej w zależności od sposobu leczenia uzupełniającego". Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych u mężczyzn i kobiet. Szczególny nacisk w swojej praktyce kładzie na małoinwazyjne metody leczenia operacyjnego. Wykonuje operacje metodą laparoskopową. W przypadku leczenia łagodnego rozrostu stercza wykonuje przezcewkową enukleację gruczołu krokowego laserem diodowym. Wykonuje pełen zakres operacji urologicznych zarówno w trybie hospitalizacji jak i w jednodniowym - prostatektomia radykalna metodą laparoskopową i otwartą -laserowa enukelacja gruczołu krokowego laserem diodowym - cystektomia radykalna - nefrektomia radykalna metodą laparoskopową i otwartą - nefroureterektomia metodą laparoskopową i otwartą - przezcewkowa elektroresekcja gruczołu krokowego - przezcewkowa elektroresekcja guza pęcherza moczowego - operacja żylaków powrózka nasiennego metodą mikrochirurgiczną i laparoskopową - PCNL - URSL/RIRS - plastyka cewki moczowej z przeszczepem błony śluzowej policzka - operacja stulejki - operacja wodniaka jądra - operacja torbieli najądrza W ramach diagnostyki schorzeń urologicznych wykonuje: - USG układu moczowego z opcją Doppler - USG jąder z opcją Doppler - cystoskopię przezcewkową - biopsję gruczołu krokowego przezodbytniczą - przezkroczową biopsję fuzyjną gruczołu krokowego
Bystrzańska 94 b
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.