dr n. med. Łukasz Sikora

2020-06-29

O mnie Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizacja z otolaryngologii - Klinika Otolaryngologii i Chirurgii Onkologicznej Głowy i Szyi 5 Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie. Tytuł Doktora nauk medycznych uzyskany - Katedra i Oddział Kliniczny Otorynolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako otolaryngolog generalnie zajmuje się leczeniem wszystkich schorzeń laryngologicznych zarówno zachowawczo jak i operacyjnie (uszu , gardła , krtani , nosa , zatok przynosowych jamy ustnej szyi i ślinianek). Szczególne zainteresowania to rynologia : nauka o nosie i zatokach przynosowych w tym zabiegi operacyjne z tego zakresu ( septoplastyki , FESS , sinusoskopie itd.) , oraz bezdech senny diagnostyka , leczenie i wykonywanie zabiegów w tym zakresie ( plastyk nosa , małżowin nosowych, plastyk podniebienia miękkiego , koblacji, tonsillotomii itd). Bezdech senny jest ciekawym , złożonym interdyscypilnarnym dynamicznie rozwijającym się obecnie zagadnieniem , obejmuje swym zakresem głównie laryngologie , pulmonologie , neurologie i kardiologie. ). Wykonuje , również wszelkiego rodzaju endoskopie i fiberoskopie w obrębie narządów laryngologicznych (uszu , gardła , nosa i krtani) , zabiegi operacyjne z wykorzystaniem torów wizyjnych, shaverów, laserów, radiochirurgii i kriochirurgii. Uczestniczy w kursach i zjazdach krajowych i zagranicznych stale podnosząc swoje kwalifikacje.
Jutrzenki 1/15
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.