dr n. med. Mariusz Radecki

2020-06-29

O mnie Jestem specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Specjalizuję się przede wszystkim w zabiegach naprawczych i rekonstrukcyjnych stawów kończyny dolnej w chorobie zwyrodnieniowej i urazach sportowych (endoprotezoplastyki, artroskopie rekonstrukcyjne, osteotomie korekcyjne i in.). Od lat podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe stale uczestnicząc w kursach i szkoleniach w wiodących ośrodkach ortopedycznych w kraju i za granicą. Jestem autorem publikacji naukowych z zakresu posiadanej specjalizacji. W swojej pracy staram się zawsze kierować dobrem Pacjenta, które jest dla mnie pierwszorzędną wartością. Szczególne obszary moich zainteresowań to: - pierwotna endoprotezoplastyka stawu biodrowego z dostępów oszczędzających, miniinwazyjnych - rewizyjna endoprotezoplastyka stawu biodrowego przy użyciu implantów standardowych i modularnych - pierwotna endoprotezoplastyka stawu kolanowego cementowa i bezcementowa (CR, PS) - rewizyjna endoprotezoplastyka stawu kolanowego - artroskopowa rekonstrukcja pierwotna i wtórna więzadła krzyżowego przedniego (ACL) z użyciem tkanek własnych pacjenta - artroskopowa rekonstrukcja uszkodzeń łąkotki - artroskopowa rekonstrukcja uszkodzeń chrzęstnych i chrzęstno – kostnych w obrębie stawu kolanowego ( membrany kolagenowe bądź hialuronowe, przeszczepy mozaikowe – OATS i in.) - plastyka niestabilności rzepki – rekonstrukcja więzadła rzepkowo – udowego przyśrodkowego (MPFL), rekonstrukcja troczków - osteotomie korekcyjne w leczeniu choroby zwyrodnieniowej ( osteotomia kości udowej – DFO, osteotomia kości piszczelowej – HTO ) - plastyka niestabilności stawu skokowego – rekonstrukcja więzadła skokowo-strzałkowego przedniego (ATFL) - artrodezy w obrębie stawu skokowego i stopy w przebiegu zmian zwyrodnieniowych - plastyka palucha koślawego ( Hallux valgus) - plastyka palucha sztywnego (Hallux rigidus) – osteotomia, artroplastyka FGT, artrodeza - leczenie operacyjne świeżych i zastarzałych uszkodzeń ścięgna Achillesa i innych urazów sportowych - leczenie operacyjne złamań kości długich ze szczególnym uwzględnieniem złamań wewnątrzstawowych
aleja Wolności 34
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.