dr n. med. Mieszko Opiłka

2020-06-29

O mnie Mieszko Norbert Opiłka- doktor nauk medycznych, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog. Absolwent wydziału lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, studiował również na wydziale lekarskim Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität w Bonn (Niemcy). Od początku pracy zawodowej związany z Oddziałem Klinicznym Katedry Chirurgii Ogólnej Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. Swoje doświadczenie zdobywał w licznych referencyjnych ośrodkach uniwersyteckich i klinikach w kraju i za granicą. Pracownik naukowy i nauczyciel akademicki, promotor i recenzent wielu prac, autor ponad 70 publikacji, w tym bardzo popularnych w środowisku medycznym książek. Zasiada w redakcji Polskiego Przeglądu Chirurgicznego. Członek Zarządu - Sekretarz Oddziału Śląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, wcześniej przewodniczący Koła i Sekcji Młodych Chirurgów oraz członek Zarządu Głównego Towarzystwa Chirurgów Polskich. Członek Zarządu Polskiego Klubu Koloproktologii. Zrzeszony również w wielu innych towarzystwach naukowych, między innymi: European Society of Coloproctology, International Society of University Colon and Rectal Surgeons.
ul. Wały Gen. Dwernickiego 43/45
Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.