Dziś Turniej Jednego Wiersza

2020-06-29

Kolejny Turniej Jednego Wiersza dziś, w czwartek 30 lipca o godz. 20.00 odbędzie się w Cafe Belg (II Aleja 32).Wstęp wolny.

W jury zasiądą: Janusz Pawlikowski (dziennikarz, przewodniczący jury), dr Tomasz Florczyk (FDS Czytaj!) i dr Sylwia Góra (literaturoznawczyni, absolwentka Polskiej Szkoły reportażu, autorka biografii Ewy Kierskiej „Malarka melancholii”).

Turniej Jednego Wiersza to projekt prezentacji twórczości współczesnych autorów częstochowskich szerokiej grupie odbiorców. Każdy może na chwilę się zatrzymać i posłuchać poezji lub przyjść ze swoim niepublikowanym wierszem i wystąpić!

Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej częstochowian, promocja młodych talentów oraz wyłonienie spośród uczestników laureatów. Turniej ma za sobą już wiele edycji, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W klubowej atmosferze młodzi i starsi poeci znajdują przyjazne miejsce dla prezentowania swojej twórczości i wrażliwości. 

Impreza ma formułę otwartą, tematyka tekstów poetyckich nie jest określona.

Turniej odbywa się w ramach cyklu PO_CZYTAJ!, czyli akcji promującej Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”.

Kolejne spotkania odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 200 zł.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”. Dla wyróżnionych przygotowano książki od Wspieraj Kulturę.

Prowadzenie i koordynacja: Artur Bratek (tel. 513655687) 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.