Eko-dotacje

2021-05-08

Można już składać wnioski o przyznanie dotacji na modernizację systemów grzewczych, montaż instalacji fotowoltaicznych oraz usunięcie elementów budowlanych zawierających azbest. Nabór ruszył 29 kwietnia - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Programy eko-dotacji zostały – na wniosek prezydenta miasta – przyjęte przez Radę Miasta 8 kwietnia i właśnie się uprawomocniły. Mają poprawić stan środowiska i zmniejszyć uciążliwości wynikające z zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu.
Po zapoznaniu się z regulaminem, kompletne wnioski w wersji papierowej należy składać w punkcie kancelaryjnym Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Waszyngtona 5 lub przesłać tradycyjną pocztą.
Wnioski związane z modernizacją systemów grzewczych oraz usuwaniem azbestu można składać do 31 maja, a o dotacje na montaż instalacji fotowoltaicznych - do 14 maja (trzeba pamiętać, że przy wysyłce pocztą liczy się data wpływu wniosku do UM).
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta prosi zainteresowanych o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem przyznawania dotacji, aby uniknąć składania wniosków, które z przyczyn formalnych muszą zostać później odrzucone.
Wnioski wraz z procedurami i regulaminami przyznawania dotacji dostępne są na stronie internetowej urzędu miasta www.czestochowa.pl w zakładce: Miasto/Środowisko/Dotacje.
Modernizacja systemów grzewczych:
http://www.czestochowa.pl/page/7892,modernizacja-ogrzewania.html
Montaż instalacji fotowoltaicznych:
http://www.czestochowa.pl/page/7896,montaZ-instalacji-fotowoltaicznych.html
Usuwanie wyrobów budowlanych zawierających azbest:
http://www.czestochowa.pl/page/7900,usuwanie-azbestu.html

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.