Festiwal imienia Piotra Machalicy

2022-06-21

I Festiwal im. Piotra Machalicy organizuje w pierwszych dniach lipca odbędzie się w Częstochowie. Wydarzenie organizuje fundacja jego imienia wraz z częstochowskimi instytucjami kultury – wśród nich Teatrem im. A. Mickiewicza, gdzie przez 12 sezonów (od 2006 do 2018 r.) Piotr Machalica był dyrektorem artystycznym, a także Miejską Galerią Sztuki.
Wydarzenie zaplanowano na 3 dni. Zainauguruje je w piątek 1 lipca odsłonięcie Ławeczki artysty, z udziałem znanych postaci świata kultury, przyjaciół i rodziny. A na kolejne dni zapowiadane są spotkania, spektakle, wystawa fotografii dokumentujących role aktora i koncert galowy „Moje chmury płyną nisko”.
Wśród festiwalowych gości – wiele gwiazd, ludzi sceny lubianych, cenionych, znanych. Odsłonięcie Ławeczki Piotra Machalicy poprowadzi Jan Wołek. W sobotnim spotkaniu z cyklu „Nieśmiertelni” udział wezmą: Magda Umer. Nula Stankiewicz, Jerzy Bończak, Krzysztof Materna. Janusz Strobel, Artur Żmijewski, wspomniany Jan Wołek, Robert Dorosławski i Adam Machalica. Bardzo silną obsadę będzie też mieć niedzielny Koncert Galowy „Moje chmury płyną nisko”.
Na taką imprezę Częstochowa czekała. Oby była co roku.
Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.