Gdzie może poszukać pomocy w Częstochowie osoba z Ukrainy?

2022-03-21

Do miasta dociera coraz więcej osób, które opuściły Ukrainę w związku z wojną. Potrzebują informacji, gdzie się udać po podstawową pomoc – np. Otrzymać ciś do jedzenia, ubranie, załatwić nocleg.

WSZYSTKIE TE INFORMACJE są na internetowej stronie http://www.ukraina.czestochowa.pl

Oto najważniejsze porady, które z niej pochodzą.

*Punkt przyjęć ukraińskich uchodźców znajduje się przy ul. Ogrodowej 24/44 (wejście i wjazd od ul. Piotrkowskiej),  czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Po godz. 15.00 w sprawach interwencyjnych dotyczących uchodźców można się kontaktować z Miejsko-Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 34 378 51 01, 34 378 51 02. Pomoc świadczą także wolontariusze Caritasu tel. 506 394 592 lub ukraina@caritas.czest.pl 

*Talon na ciepły posiłek w godz. 12.00-13.30 można odebrać w punkcie przyjęcia i zakwaterowania uchodźców przy ul. Ogrodowej 24/44 (wejście od ul. Piotrkowskiej).

*Paczki pomocowe rodziny ukraińskie mogą otrzymać w Szkole Podstawowej nr 38 (ul. Sikorskiego) oraz Szkole Podstawowej nr 36 (ul. Kasztanowa) 

*Odzież, środki higieny i czystości można otrzymać w Hali Sportowej Częstochowa (ul. Żużlowa 4). Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 i w soboty od 10.00 do 18.00.

*Uchodźcom pomaga też ukraińsko-polska Fundacja „Nasz Dom” w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Śląska 3/5, tel. + 48 34 37 07 331, e-mail: evelyn7@poczta.onet.pl od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00, sobota-niedziela godz. 9-13; Mariana Yemelianova (tel. + 48 888 618 268).

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.