Głosowanie na warianty placu zabaw i street workout

2021-03-30

Do końca marca można wybierać warianty wyposażenia placu street workout przy ul. Morenowej (Mirów) oraz placu zabaw u zbiegu Meliorantów i Połanieckiej (Rząsawy). Oba zadania będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w obecnym roku przez Centrum Usług Komunalnych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.    

Głosować można poprzez profil FB Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie, gdzie przedstawione są szczegóły propozycji, do środy - 31 marca, do godz. 10:

https://www.facebook.com/search/top?q=centrum%20us%C5%82ug%20komunlanych%20cz

Miasto zachęca do tego zwłaszcza mieszkańców dzielnic Mirów i Wyczerpy-Aniołów (rejon Rząsawy), którzy głosowali w BO na te zadania. W obu przypadkach wybrać można jeden z dwóch wariantów.  

Wariant pierwszy placu street workout przy Morenowej to m.in: 2 zestawy urządzeń do street workout oraz 1 zestaw poręczy do ćwiczeń, a wariant drugi, na odwrót: 2 zestawy poręczy do ćwiczeń oraz 1 zestaw urządzeń do street workout.

Co do placu zabaw w Rząsawach, wariant pierwszy to m.in.: zestaw dla dzieci Quadro, huśtawka potrójna, huśtawka ważka, bocianie gniazdo, bujak kogut i karuzela tarczowa, a wariant drugi – m.in.: belki do balansowania, linarium - piramida pajęcza, słupki do slalomu oraz superlina.   

Na początku marca wybierany w głosowaniu był wariant parku kieszonkowego przy ul. Mstowskiej i Turystycznej w dzielnicy Mirów, który będzie realizowany w ramach miejskiego programu „Częstozielona”.

Jeżeli chodzi o Budżet Obywatelski, do „zielonych” zadań zaplanowanych do wykonania w tym roku należą także: park w Brzezinach, rewitalizacja miejskiego parku na Parkitce, park kieszonkowy na Rakowie (przy ul. Zamenhofa) oraz w dzielnicy Wrzosowiak, więcej zieleni na Rakowie, odrestaurowanie trawnika i drzew przy ul. Ogińskiego - przy SP nr 9, rewitalizacja terenu zielonego przy ul. Focha 28/32 i 36, Nowowiejskiego 20, a także poprawa komfortu i bezpieczeństwa na dojściu do parku Lisiniec.

Zadania te będą sukcesywnie zlecane do realizacji przez wydziały Inwestycji oraz Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, a także przez miejskie Centrum Usług Komunalnych.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.