Gospodarka niskoemisyjna – ankieta na temat inicjatyw mieszkańców i firm

2021-03-19

Mieszkańcy oraz firmy zainteresowane współtworzeniem lokalnej gospodarki niskoemisyjnej w Częstochowie mogą zgłaszać realizowane bądź planowane przedsięwzięcia wiążące się z ograniczaniem zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych. Ankiety związane z tworzeniem miejskiego planu gospodarki niskoemisyjnej przyjmowane są do 20 kwietnia.

„Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Częstochowy na lata 2021-2040” to dokument, który koncentruje się na kształtowaniu i wdrażaniu lokalnej gospodarki niskoemisyjnej poprzez podniesienie efektywności energetycznej, zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych. Istotą planu jest osiągnięcie korzyści społecznych, środowiskowych i ekonomicznych w wyniku realizacji działań zmniejszających emisję gazów cieplarnianych (na podstawie zawartej umowy wykonawcą planu jest firma Energoekspert Sp. z o.o. z Katowic).

Do prawidłowej realizacji i zaplanowania działań na terenie miasta konieczne jest pozyskanie informacji dotyczących konkretnych przedsięwzięć związanych z ograniczaniem zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych. W związku z tym Prezydent Częstochowy zwraca się z prośbą o udział w ankiecie dotyczącej takich projektów wszystkich zainteresowanych wdrażaniem lokalnej gospodarki niskoemisyjnej:

- właścicieli zasobów mieszkaniowych (wielo- i jednorodzinnych),

- podmiotów gospodarczych i obiektów usługowych,

- przedsiębiorstw energetycznych.

Zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (dostępny  jest na stronie http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=15390) i przesłanie go na adres mailowy, wskazany w jego treści.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 kwietnia.

Ujęcie przyjętego do realizacji zadania w „Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Częstochowy na lata 2021-2040” stanowić może warunek uzyskania preferencyjnego finansowania dla  tego działania w ramach opracowywanej nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027 z funduszy europejskich.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z firmą Energoekspert Sp. z o.o.:

Natalia Jakubowska tel. (32) 351-36-83, mail: nataliajakubowska@energoekspert.com.pl

Marta Szawracka tel. (32) 351-36-86, mail: martaszawracka@energoekspert.com.pl

Urząd Miasta Częstochowy:

Artur Jacewicz tel. (34) 37 07 616, mail: ajacewicz@czestochowa.um.gov.pl

Wszystkie przekazane informacje zostaną wykorzystane do oszacowania wielkości zużycia energii i określenia wielkości emisji gazów cieplarnianych, jako bazy wyjściowej dla opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta Częstochowy na lata 2021-2040”.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.