Gotowe centrum logistyczne Stoelzle Częstochowa

2021-10-12

Stoelzle Częstochowa otworzyło nowe centrum logistyczne. Ma ponad 20 tys. m kw. i jest największym tego typu obiektem w całym holdingu CAG. Stoelzle zatrudnia obecnie w Częstochowie ok. 1000 pracowników i będzie dalej inwestować – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Nowa hala Stoelzle jest jednocześnie jedną z największych tego typu powierzchni magazynowych w Częstochowie. Centrum jest nowoczesne i ekologiczne dzięki zastosowaniu systemu do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.  Przed firmą kolejne wyzwanie, inwestycja w nową wannę szklarską o 40% bardziej wydajną i większą, a także nowe linie technologiczne dla niej i linię produkcyjną.

- Cała inwestycja to koszt rzędu 200 mln zł – mówił w czasie uroczystości otwarcia centrum  prezes Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn. – Jesteśmy przekonani, że dzięki niej będziemy jeszcze bliżej naszych klientów oraz pozyskamy nowych.

Artur Wołoszyn podziękował za wsparcie przy realizacji inwestycji m.in. własnym pracownikom, prezydentowi miasta i Centrum Obsługi Inwestora UM, wykonawcom hali i zarządowi Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mówił o problemach w trakcie realizacji inwestycji związanych z trwającą epidemią, inflacją, znacznym wzrostem cen materiałów, usług czy opłat za media. Wyraził nadzieję, że mimo tych trudności, w połowie przyszłego roku możliwe będzie spotkanie podsumowujące realizację drugiego etapu inwestycji związanego z uruchomieniem nowej wanny szklarskiej.

- Wasz sukces jest również naszym sukcesem. Rośnie gospodarczy potencjał Częstochowy, ponieważ zdecydowaliście się tu inwestować i rozwijać – powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Nasz program „Teraz Lepsza Praca” staje się m.in. dzięki Wam faktem, bo mieszkańcy i mieszkanki nie muszą wyjeżdżać poza miasto, żeby znaleźć lepszą pracę w dobrej firmie. Wierzę, że zarówno obecna, jak i przyszłe inwestycje Stoelzle Częstochowa będą temu służyć.      

Budowa nowego centrum oraz projektowane inwestycje odbywają się na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co związane jest z m.in. z dodatkowymi ulgami na realizację inwestycji oraz z perspektywicznym wzrostem zatrudnienia o kilkadziesiąt osób (obecnie w zakładzie w Częstochowie pracuje około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników).

- Wymagania w zakresie dystrybucji produktów, wymagania klientów, łańcuchy dostaw to coraz większe i bardziej skomplikowane wyzwania, ale mamy nadzieję, że nowe centrum dystrybucji podoła temu zadaniu -  podkreślał przybyły specjalnie do Częstochowy dyrektor Dywizji Spirytusowej Stoelzle Glass Group – August Grupp (przedstawiciel właścicieli Holdingu CAG, do którego należy firma Stoelzle). – Zakład i centrum w Częstochowie są bardzo dobrze usytuowane między wschodem a zachodem, dzięki czemu będziemy mogli eksplorować nowe rynki. Widzimy duże możliwości zarówno w produkcji i sprzedaży szkła, jak i w produkcji i sprzedaży dekoracji, więc mam perspektywy dalszego rozwoju.

Przypomnijmy, że Stoelzle Częstochowa dwukrotnie nagradzane było wyróżnieniem Promotor Częstochowskiej Gospodarki - za lata 2011 i 2019. Firma jest aktywna w organizacjach gospodarczych, takich jak BCC, wspiera częstochowski sport, organizacje społeczne oraz projekty ekologiczne (jest m.in. sponsorem nasadzeń nowych drzew i krzewów w ramach inicjatywy CzęstoZielona).

Miasto – oprócz wsparcia Stoelzle w procesie inwestycyjnym – tworzy warunki, aby firma mogła liczyć na kierunkowo przygotowanych pracowników. Dzięki współpracy z branżą oraz Politechniką Częstochowską, w 2018 r. powstał w Częstochowie kierunek technologia szkła i ceramiki, a w ramach projektu Zawodowa Współpraca, w Zespole Szkół im. Prusa utworzony został profil nauczania związany z technologią szkła.

Otwarciu centrum logistyczno-magazynowego Stoelzle towarzyszył niecodzienny mini-koncert wybitnego częstochowskiego muzyka i kompozytora Mateusza Pospieszalskiego, który znakomicie wykorzystał możliwości akustyczne nowej hali.  Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych najwyższej jakości i zgodnych z aktualnymi trendami. Firma ma certyfikaty jakościowe: ISO 9001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.