II Miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

2023-11-06

Byliśmy aktywni w czasie tegorocznego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, dzięki czemu Częstochowa ponownie została laureatem ogólnopolskiego turnieju w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Koordynatorem akcji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta  
W różnych formach zorganizowanej aktywności ruchowej zgłoszonej MOSiR wzięło udział w mieście od 23 do 29 września blisko 3 tysiące uczestników (w tym głównie uczniów szkół i przedszkoli). Zorganizowano 58 imprez rekreacyjno-sportowych. Blisko 400 osób przeszło wytrzymałościowy test Coopera.   
W nagrodę – oprócz satysfakcji i prestiżu – miasto zdobyło dofinansowanie do organizacji pikniku sportowo-rekreacyjnego związanego z promocją hasła „Żyjmy zdrowo na sportowo” (w wysokości 5 tys. zł).
Sportowy Turniej Miast i Gmin (STMiG) jest organizowaną od 1995 r. ogólnopolską doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu urzędów i ministerstw właściwych do spraw sportu powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 r. Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW).
Do 2008 r. były to imprezy jednodniowe, a od 2009 r. są rozgrywane w rozszerzonej, siedmiodniowej formie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Celem tej inicjatywy jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców miast i gmin całego kraju. Akcja polega na uczestnictwie wszystkich chętnych osób: dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od wieku, w imprezach o charakterze sportowo -rekreacyjnym w organizowanych na terenie danej miejscowości w ciągu jednego tygodnia.
Do organizacji i udziału w festynach, turniejach oraz zajęciach sportowych zachęcał MOSiR, który zbierał też informacje o przedsięwzięciach.  
Częstochowa była już w przeszłości nagradzana za aktywny udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, m.in. zajmując w 2021 r. II miejsce, a wygrywając klasyfikację wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców w roku ubiegłym.Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.