Integracja dużych rodzin także przy Śląskiej 3/5

2023-09-04

W miejskim lokalu pod tym adresem odbyło się ostatnie sierpniowe spotkanie Family Spot – inicjatywy edukacyjno-integracyjnej dla dużych rodzin – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Family Spot to inicjatywa Związku Dużych Rodzin 3 Plus, realizowana jako element programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!” adresowanego do organizacji społecznych (stowarzyszeń, fundacji, innych instytucji wspierających rodziny). 

W lokalnych Family Spotach (a więc punktach, miejscach integracyjnych dla rodzin) organizowane są zajęcia dla rodziców służące podnoszeniu ich kompetencji i tworzeniu więzi między dużymi rodzinami. Każdy taki punkt funkcjonuje dzięki współpracy z lokalnymi samorządami, instytucjami czy organizacjami pozarządowymi, które nieodpłatnie udostępniają swoje obiekty i niezbędne zaplecze. Na zajęcia w Family Spotach przychodzą rodzice z dziećmi – dorośli mają swoje, osobne zajęcia, a dla najmłodszych (przedszkolaków i dzieci na poziomie szkoły podstawowej) organizowane są jednocześnie zabawy. Spotkania w ramach Family Spotów obejmują też wyjścia, wycieczki, uczestnictwo w ,,wyjazdowych” imprezach projektu w innych miastach. 

Częstochowski Family Spot korzysta z miejskiego lokalu Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Śląskiej 3/5 (mieszczącego także m.in. Biuro Obsługi Seniora) oraz budynku Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Sułkowskiego 9.

29 sierpnia w Centrum Organizacji Pozarządowych z uczestniczkami i uczestnikami Family Spotu spotkał się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Towarzyszyła mu naczelniczka Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Agnieszka Grabińska. Ze strony Związku Dużych Rodzin 3+ o całym projekcie opowiadała koordynatorka Family Spot Katarzyna Kaczmarzyk. 

Tego popołudnia odbyły się tam ostatnie sierpniowe zajęcia – pod hasłem „Jak nie popsuć dziecku życia?” – dotyczące błędów rodzicielskich w rodzaju przeciążania dzieci dodatkowymi zajęciami czy stawiania im nadmiernych oczekiwań.  

Dotychczas w 24 polskich miastach odbyło się już ponad 100 spotkań w ramach tej inicjatywy, dla łącznie ok. 1,5 tys. osób. Do końca roku ma się odbyć jeszcze ponad 600 podobnych wydarzeń dla ok. 10 tys. uczestniczek i  uczestników. 

Na zdjęciu: spotkanie Family Spot 29 sierpnia 2023 w Centrum Organizacji Pozarządowych 

Fot. Łukasz Stacherczak (UM)  

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Krzysztof Moroz - Specjalizacja – stomatolog

Leczę zęby u doktora Moroza w II Alei już od ponad 15 lat. Z czystym sumieniem poleciłbym go każdemu, kto szuka dobrego i sympatycznego dentysty w Częstochowie. Lokalizacja jest świetna - samo centrum - warunki w gabinecie bez zarzutu (RTG, tomografia szczęki), można łatwo się umówić. Leczy zęby bardzo rzetelnie, bardzo uważa, aby nic nie zabolało, od lat zajmuje się też implantami... 

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.