Jak było na Święcie Sąsiadów w Kotowicach?

2022-06-03

Pierwsze w tym sezonie Święto Sąsiadów odbyło się w Kotowicach 28 maja w ramach projektu unijnego „Nowe Szanse dla mieszkańców Gminy Żarki”.

Jak w ubiegłym roku tutaj i w innych sołectwach mieszkańcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie i prowadzenie. Panie z KGW zadbały o smakowite ciasta, żurek, który przyrządziły Janina Męcik i Jadwiga Kot, smalczyk w wykonaniu również Jadwigi Kot, grillowanie należało do sołtysa Marka Nowakowskiego. W programie były zabawy z animatorem oraz konkurs na domowe ciasta, a dla najmłodszych dmuchańce.

Pierwszą nagrodę za najlepszy słodki wypiek zdobyła Grażyna Lenartowicz, drugą – Ewelina Radosz, trzecią – Ewa Młynarska. Nagrodzono również:  Annę  Ledwoch, Lidię Heblik, Annę Męcik oraz  Jadwigę Rosikoń.

Było też mnóstwo konkurencji sprawnościowych, a młodzieżowa drużyna pożarnicza działająca przy OSP Kotowice wykonała efektowny pokaz ratowniczy. Zawody sportowe dla dzieci i młodzieży poprowadzili radny Paweł Labocha i trener Dariusz Kurek – konkurencje to: przeciąganie liny, skoki w workach, rzut do celu, rzut do kosza na czas.

Odbyły się mecze piłki nożnej: ojcowie kontra dzieci oraz Młodzieżowa Drużyna Piłkarska kontra oldboye. 

Emocji było co niemiara, organizatorzy dziękują za aktywność mieszkańców i udział sąsiadów z pobliskich miejscowości.

Następne święto sąsiadów: w sobotę  4 czerwca w Jaworzniku. Start – godz. 16.00.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.