Jazzmani z Ukrainy w „Gaude Mater”

2022-06-20

Trio ukraińskiego basisty Igora Zakusa będzie miało w składzie polskiego trębacza Piotra Schmidta. Koncert w ramach cyklu JAZZtochowa dziś - 20 czerwca o godz. 19.00. Bilety jeszcze są!

Igor Zakus kształcił się jako oboista, ale jazz gra na basie, będąc jednym z najlepszych na Ukrainie wirtuozów tego instrumentu, cenionym w całej Europie. W Polsce grał m.in. jako gwiazda Bass&Beat Festival. Ma na koncie kilkanaście autorskich płyt. Jako pianista obok lidera pojawi się Usein Bekirov –  kompozytor, także lider własnych zespołów. W swoich kompozycjach wykorzystuje melodie ludowe Tatarów Krymskich – sam będąc jednym z nich – a także Ukraińców, Azerów i ludów bałkańskich.  

Ukraińskim muzykom będzie towarzyszył Piotr Schmidt – trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie oraz wykładowca na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma na swoim koncie 14 autorskich płyt. Od niemal dekady jest regularnie notowany na podium w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum – w kategorii Najlepszy Trębacz Roku. Współpracował m.in. ze ścisłą czołówką polskiego jazzu –  Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem czy Wojciechem Karolakiem.  

Próbki muzyki Igora Zakusa można obejrzeć na jego kanale w serwisie You Tube  – tu akurat w kwartecie z polskimi muzykami: Szymonem Miką na gitarze, Adamem Zagórskim na bębnach i wspomnianym już Piotrem Schmidtem, który zagra 20 czerwca w Częstochowie.   

Bilety na koncert kosztują 40 zł. Można je kupić na miejscu w siedzibie OPK „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) lub elektronicznie w serwisie Going. Co istotne i co może być dla wielu dodatkową zachętą, aby wziąć udział w koncercie – część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz ukraińskiej armii, nadal odpierającej rosyjską agresję. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

Dr n.med. Mariusz Radecki - Specjalizacja Ortopeda i traumatolog

Lekarz godny polecenia, specjalista od kolana i biodra. Pełny szacunek, duża cierpliwość i wyrozumiałość do pacjenta. Dziękujemy doktorze, że jesteś ❤

Jarosław Lemański - Specjalizacja Ginekolog

Wspaniały specjalista i człowiek, lekarz z powołania. Wizyty zawsze przebiegają w miłej i nieskrępowanej atmosferze. 

Dr Dariusz Nowak - Specjalizacja Ginekolog

Lekarz z powołania, najnowszy sprzęt w gabinecie, wizyta o umówionej godzinie, szanuje czas pacjenta, wizyta w komfortowej atmosferze. Polecam

Łukasz Kopulinski - Specjalizacja Ortopeda

Bardzo dobry diagnosta, chirurg stopy, miły, serdeczny, empatyczny, cierpliwy, polecam. 

Roman Sikora - Specjalizacja neonatologii i pediatrii

Wspaniały człowiek, pełen empatii, doskonały lekarz, profesjonalista.

Piotr Ślęzak - Specjalizacja Chirurg onkolog

Cudowny człowiek. Wspaniały lekarz, który uratował mi życie 

Marek Koffel - Specjalizacja Ortopeda

Polecam lekarza. Bardzo dobry ortopeda z Przychodni Medyk centrum, po pęknięciu nadgarstka zlecił szybko prześwietlenie, następnie szybko i bezboleśnie unieruchomił nadgarstek. Pełen Profesionalizm 

Włodzimierz Koniarski - Specjalizacja Psychiatra

Najlepszy lekarz, empatyczny, rozumie, szuka i odpowiednio dobiera leczenie. Zawdzięczam mu nowe życie. Polecam z całego serca. 

Przemysł Jasnowski - specjalizacja Chirurg ogólny i onkologiczny

Wybitny lekarz i wspaniały człowiek. Pan doktor ma ogromny szacunek do pacjentów. Częstochowa powinno być dumna, że mamy u siebie takiego Lekarza 

Dr Pawel Zejler

Jest to specjalista najwyższej rangi szczególnie w dziedzinie chirurgii ręki i schorzeń narządów ruchu. Oprócz profesjonalizmu cechuje się Pan Doktor dużą wrażliwością w podejściu do pacjenta, o czym sam miałem okazję się przekonać. Szczerze polecam i dziękuję za pomoc okazaną mi po wypadku.

Marek Harasim - Ginekolog

Lekarz kompetentny, pomocny, życzliwy i bardzo sympatyczny. Atmosfera panująca w gabinecie swobodna, wręcz rodzinna. Cierpliwie odpowiada na każde pytanie, zawsze służy pomocą. Serdecznie polecam.

Piotr Ślęzak

Bardzo fajny lekarz. Wzbudza zaufanie. Ma prawidłowej podejście do pacjenta. Usunięcie znamiona przebiegło szybko, bezbolesnie i w miłej atmosferze. Dziękuję Panie doktorze i polecam innym!

Justyna Tyfel-Paluszek

Pani doktor godna polecenia, odpowiednio zdiagnozowała moją chorobę. Bardzo pozytywna, polecam z całego serca.

dr nauk med. Paweł Molga

W porządku doktor, miły, wytłumaczył wszystko, co i jak, z poświęceniem podchodzi do pacjenta. Już teraz wiem, co robić dalej.